انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  12:44   

اردوغان:

ارتش ترکیه برای حمله به شرق فرات کاملاً آماده است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی با اشاره به مسئله شمال سوریه گفت: تمام آمادگی ها برای حمله به شرق فرات به انجام رسیده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به منظور سخنرانی در میتینگ اسپارتا به این استان سفر کرده بود، در سخنانی با اشاره به مسئله شمال سوریه گفت: در خصوص حمله ارتش ترکیه به شرق فرات طرح های خود را تعیین کرده ایم. تمام آمادگی ها به انجام رسیده است. در مناطقی که چند سال پیش تروریست ها در آن حکمرانی می کردند اکنون آرامش حاکم شده است. اکنون نیز در آستانه یک حمله جدید هستیم. انشاالله منطقه های امنی ایجاد خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که 310 هزار پناهنده سوری به خانه های خود بازگشته اند خاطرنشان کرد: هزاران تروریست داعش، PKK و YPG را از پا درآورده و یک محدوده 40 هزار کیلومتری را از ظلم تروریست ها آزاد کردیم. به آنان درسی دادیم که هیچ وقت فراموش نخواهند کرد. در مناطقی که تحت کنترل ترکیه قرار دارد صلح، آرامش و دموکراسی حاکم است. ما مرزهای جنوبی خود را تماماً از ترور پاکسازی کرده و مناطق امن تأسیس خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

اردوغان: کریدور تروریستی شمال سوریه را به هر قیمتی از بین خواهیم برد

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها