سرویس عراق
انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  19:35   

جوی هود، کاردار سفارت آمریکا در بغداد:

ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست و آمریکا از خاک عراق برای حمله به دیگران استفاده نمی‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سفارت آمریکا در بغداد تاکید کرد که رئیس جمهوری این کشور به هیچ وجه به دنبال جنگ با ایران نیست و نیروهای آمریکایی نیز از خاک و آسمان عراق برای حمله به هیچ کشوری استفاده نخواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، جوی هود، کاردار سفارت آمریکا در بغداد بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با برخی رسانه های خبری ضمن یادآوری این که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیشتر اعلام کرده که نمی خواهد نیروهای کشورش وارد جنگ های غیر ضروری شوند، اظهار داشت: ترامپ به هیچ وجه خواهان جنگ با ایران نیست و پیش از این نیز چندین بار این مسئله را بیان کرده است.

هود ضمن اعلام این که آمریکا به جای جنگ از ابزارهای دیپلماتیک همچون تحریم های اقتصادی استفاده می کند، در این باره افزود: نیروهای آمریکایی در عراق نیز از آسمان و خاک عراق برای حمله به هیچ جایی و هیچ کشوری استفاده نخواهند کرد.

کاردار سفارت آمریکا در عراق ضمن تاکید بر این که رئیس جمهوری کشورش انجام هر گونه تغییر و اصلاحی در توافقنامه راهبردی میان بغداد و واشنگتن را پیشنهاد نمی کند، همچنین تصریح کرد: شاهد دروغ پردازی عمدی برخی رسانه های خبری و ادعای فعالیت های نظامی آمریکا و استقرار هزاران نیروی دیگر در عراق هستیم در حالی که تمامی این اطلاعات بی پایه و اساس هستند و بیشتر تصاویر منتشر شده در این زمینه نیز قدیمی و متعلق به سال 2006 می باشند.

این در حالی است که ترامپ پیشتر از تصمیم خود برای باقی گذاشتن نیروهای آمریکایی در عراق با هدف زیر نظر گرفتن ایران خبر داده بود و در واکنش به این مسئله نیز عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق بر مخالفت با استفاده از خاک کشورش علیه کشورهای همسایه تاکید کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#سفارت آمریکا
#ترامپ
#حمله به ایران
#نیروهای آمریکایی