سرویس سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  21:05   

سازمان ملل متحد:

200 خانواده در آخرین محدوده تحت اشغال داعش در سوریه گروگان گرفته شده اند

سرویس سوریه - کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از گروگان گرفته شدن 200 خانواده به دست تروریست های دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در آخرین منطقه تحت اشغال این گروه تروریستی در سوریه خبر داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در خبری با اشاره به گروگان گرفته شدن 200 خانواده به دست تروریست های دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در آخرین منطقه تحت اشغال این گروه تروریستی در سوریه عنوان کرد: حدود 200 خانوار در آخرین محدوده کنترل تروریست های داعشی در سوریه اسیر مانده اند. این خانواده ها که بیشتر از زنان و کودکان تشکیل شده اند، در آخرین محدوده باقی مانده در اشغال داعش در سوریه محصور مانده اند. داعش مانع ترک منطقه توسط این افراد می شود. مواضع داعش در این محدوده با حملات فزاینده نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش از آسمان و حملات زمینی ارتش دموکراتیک سوریه روبه رو شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: گروگان گیری این افراد از سوی تروریست های داعشی از دو جهت صورت می گیرد. این افراد نباید از یک طرف قربانی ایدئولوژی و از طرف دیگر قربانی منافع نظامی شوند. اگر حفاظت از جان شهروندان عادی باعث خواهد شد که آزادسازی آخرین مناطق تحت اشغال داعش کمی به طول انجامد بگذارید این گونه باشد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه