سرویس عراق
انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  21:08   

بازدید رئیس ستاد ارتش عراق از مقرهای نظامی و امنیتی در کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس ستاد مشترک ارتش عراق ضمن بازدید از مقرهای نظامی و امنیتی در کرکوک، تاکید کرد که تمامی نیروها باید در این استان باید تحت فرمان قرارگاه مقدم فعالیت کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ارتشبد عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور برای اطلاع از آخرین تحولات امنیتی استان کرکوک و بازدید از قرارگاه مقدم عملیات مشترک، مقر فرماندهی لشکر پنجم پلیس فدرال و مقر فرماندهی لشکر چهاردهم، به همراه معاون خود در بخش عملیات و شماری از افسران بلندپایه ستاد امروز (سه شنبه) به این استان مورد مناقشه سفر کرد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در آغاز سفر از پیش اعلام نشده خود به کرکوک، جلسه ای را با حضور فرماندهان نظامی و امنیتی این استان برگزار کرد جایی که مسائل مربوط به روند فعالیت نیروهای مختلف، استقرار پایگاه های نظامی و همچنین مهم ترین مشکلات پیش روی فعالیت نیروها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الغانمی در این جلسه ضمن دستور به تمامی دستگاه های امنیتی و نظامی شامل پلیس، ارتش و حشد الشعبی برای فعالیت تحت فرمان قرارگاه مقدم عملیات مشترک، اظهار داشت: شهروندان استان کرکوک احساس رضایت دارند و از فعالیت نیروهای امنیتی و برخورد مناسب آنها نیز قدردانی می کنند بنا بر این محافظت از این رابطه مستحکم ضروری است.

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق همچنین بر لزوم انحصار سلاح در دستان نیروهای امنیتی و عدم گسترش فعالیت های مسلحانه در استان کرکوک تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که عملیات دستگیری افراد تحت تعقیب نیز باید به صورت سازمان یافته و با استناد به حکم بازداشت قضایی باشد.

الغانمی که کمتر از 24 ساعت پس از تشکیل قرارگاه مقدم عملیات مشترک در کرکوک به ریاست سرلشکر سعد حربیه، راهی این استان مورد مناقشه واقع در شمال عراق شده، به فرماندهان حاضر در جلسه توصیه کرد که با اهالی کرکوک برخورد مخلفی داشته باشند چرا که این استان با دیگر استان هایی که در آنها فعالیت کردند متفاوت است.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#الغانمی