انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  21:48   

یک شرکت فرانسوی تورهای گردشگری به سوریه راه می اندازد

سرویس سوریه - یک شرکت گردشگری فرانسوی به نام Clio در حال آماده سازی برای راه اندازی تورهای گردشگری به سوریه است؛ کشوری که در هشت سال اخیر شاهد جنگ های داخلی بسیار شدیدی بوده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، یک شرکت گردشگری فرانسوی در حال آماده سازی برای راه اندازی تورهای گردشگری به سوریه است؛ کشوری که در هشت سال اخیر شاهد جنگ های داخلی بسیار شدیدی بوده است.

این شرکت با نام Clio در نظر دارد در تورهای خود بازدید از شهرهای دمشق، لاذقیه، شهر تاریخی پالمرا (شهری که در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است)، قلعه شوالیه ها (بازمانده از قرون وسطی) در حمص و روستای مسیحی معلولا در القطیفه را در برنامه های خود بگنجاند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده این شرکت در اولین تور خود در ماه آوریل 20 نفر را به سوریه خواهد برد و تا آخر تابستان نیز 5 تور دیگر برگزار خواهد کرد. این تورها که خودروهای ویژه و هتل های مخصوص برای آن در نظر گرفته شده است، 10 روزه بوده و مبلغ آن سه هزار یورو در نظر گرفته شده است.

وزارت امور خارجه فرانسه با اشاره به این اقدام شرکت گردشگری فرانسوی عنوان کرده است: در صورت بروز هر گونه مشکلی، شرکت گردشگری مسئول خواهد بود. سوریه یک کشور در حال جنگ بوده و این تصمیم به معنی به خطر انداختن مشتری های این شرکت گردشگری است. همچنین شهروندان فرانسوی که به کشور سوریه بروند در صورت برگشت از سوریه در چارچوب مبارزه با تروریسم بازجویی خواهند شد.

ژان پیر رسپوات، معاون شرکت گردشگری Clio در اظهاراتی با اشاره به این تصمیم گفت: وضعیت در سوریه باثبات است. در گستره بسیار وسیعی از کشور صلح حاکم شده است. دولت مرکزی سوریه بخش های بسیار زیادی از این کشور را باز پس گرفته است. ما به مناطقی مانند حلب و فرات که صلح هنوز به طور کامل برقرار نشده است نمی رویم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#فرانسه