انتشار:  پنج‌شنبه 2 اسفند 1397  ::  11:20   

گاردین:

آمریکا در حال خارج کردن تجهیزات نظامی از سوریه است

سرویس جهان- به نوشته روزنامه گاردین، آمریکا تعداد زیادی کامیون و تریلر از عراق به سوریه منتقل کرده است تا تجهیزات نظامی خود را از این کشور خارج کند.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز 19 دسامبر 2018 در تصمیمی غیرمنتظره اعلام کرد همه نیروهای این کشور را از سوریه بیرون می برد. بیشتر 2000 نیروی نظامی آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه مستقر هستند.

به نظر می رسد همزمان با نزدیک شدن به تصرف آخرین نقطه تحت کنترل داعش در سوریه توسط نیروهای کرد، آمریکا به دنبال خروج تجهیزات نظامی و نیروهای خود از این کشور است.

روزنامه وال استریت ژورنال دو هفته پیش به نقل از مقامات آمریکا گزارش داد نیروهای نظامی آمریکا تا پایان آوریل 2019 کشور سوریه را ترک می کنند.

روزنامه گاردین انگلیس گزارش داد 60 کامیون و تریلر را در شهر کردنشین حسکه مشاهده کرده است که برای بیرون بردن تجهیزات نظامی آمریکا وارد سوریه شده بودند.

این روزنامه به نقل از منابع محلی نوشت تعداد این کامیونها که از عراق وارد مناطق تحت کنترل کردهای سوریه شده اند در حال افزایش است و آنها پس از بارگیری تجهیزات نظامی آمریکا به عراق باز می گردند.

گاردین در ادامه نوشت آمریکا سعی می کند قبل از پایان آوریل تجهیزات نظامی خود را از سوریه خارج کند.

رسانه های ترکیه ادعا می کنند که آمریکا دهها پایگاه نظامی در سوریه دارد. آمریکا و ائتلاف مبارزه با داعش متشکل از بیش از 70 کشور جهان پس از حمله داعش به شهر کردنشین کوبانی در سوریه به بحران این کشور ورود پیدا کردند و از نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg حمایت لجستیک و هوایی به عمل آوردند اما بیشتر کمک ها و حمایت های نظامی به کردهای سوریها از جانب آمریکا، فرانسه و انگلیس صورت گرفته است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#سلاح
#ypg