سرویس سوریه
انتشار:  جمعه 3 اسفند 1397  ::  09:22   

عضو هیئت رئیسه مجلس دموکراتیک سوریه:

برای توقف تهدیدات ترکیه در تماس نزدیک با آمریکا هستیم

سرویس ترکیه - حسن محمد علی، عضو هیئت رئیسه مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به طرح مسئله تأسیس منطقه امن در شمال سوریه گفت: برای توقف تهدیدات ترکیه در حال حاضر در تماس نزدیک با آمریکا هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حسن محمد علی، عضو هیئت رئیسه مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به طرح مسئله تأسیس منطقه امن در شمال سوریه گفت: ما به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه تأسیس یک منطقه امن تحت کنترل ترکیه را قبول نمی کنیم. اگر به چنین منطقه ای در شمال سوریه نیاز است باید تحت کنترل نیروهای بین المللی باشد. ما به هیچ عنوان تهدیدی علیه ترکیه به حساب نمی آییم. آنان هستند که ما را تهدید می کنند. ما توانستیم بحران در منطقه را پایان داده و موانع پیش رو را رفع کنیم. بعد از شکست داعش اقداماتی وجود دارد که باید انجام دهیم. ما در دوران پیش رو با توجه به مسئولیت هایی که داریم حرکت خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: برای توقف تهدیدات ترکیه در حال حاضر در تماس نزدیک با آمریکا هستیم. دولت مرکزی سوریه نیز در این روند باید مدیریت شمال سوریه و نیروهای نظامی در این منطقه را به رسمیت بشناسد. آمریکا نیز از تماس های ما با دمشق باخبر است. ملت سوریه دارای اراده مستقل بوده و روابطش را خودشان ایجاد می کنند. هدف ما ایجاد دیالوگ میان سوری ها است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا