انتشار:  جمعه 3 اسفند 1397  ::  10:48   

200 نیروی صلح بان آمریکا در سوریه باقی می مانند

سرویس جهان- کاخ سفید اعلام کرد برنامه خروج نیروهای آمریکا از سوریه اجرا می شود اما 200 تن از نیروهای این کشور به عنوان نیروی صلح بان در سوریه باقی خواهند ماند.

 

به گزارش کردپرس، سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد بخشی کوچکی از نیروهای نظامی آمریکا شامل 200 تن از نظامیان به عنوان گروه صلح بان این کشور برای مدتی در سوریه حضور خواهند داشت. قرار است آمریکا تا قبل از پایان ماه آوریل 2019 حدود 2000 نیروی نظامی خود را از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه بیرون ببرد

سناتور لیندسی گراهام نیز در بیانیه ای از حفظ بخش کوچکی از نیروهای آمریکا در شمال سوریه خبر داد.

خبر اعلام حفظ بخشی از نیروهای آمریکا در سوریه بعد از تماس تلفنی شب گذشته میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه منتشر شده است. ترکیه به شدت مخالف کنترل کردها بر شمال سوریه است و قصد دارد بعد از خروج نیروهای آمریکا از سوریه در این منطقه عملیات نظامی انجام داده و این مناطق را از کنترل کردها خارج کند.

روزنامه نیویورک تایمز امروز درباره حفظ بخش کوچکی از نیروهای آمریکا در سوریه نوشت: حفظ این تعداد از نیروهای آمریکا نمی تواند مانعی در برابر عملیات نظامی ترکیه ایجاد کند.

قرار است هیئتی بلندپایه از وزارت دفاع ترکیه امروز با مقامات ارشد آمریکا از جمله پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار کرده و درباره وضعیت سوریه، کردها و خروج نیروهای آمریکا دیدار کنند.

کاخ سفید توضیح نداده است که 200 نیروی نظامی که در سوریه باقی خواهند ماند دقیقا در کجای این کشور به کار گرفته می شوند. رویترز به نقل از برخی مقامات آمریکایی گفته است این نیروها در شمال سوریه و پایگاه تنف در شرق این کشور و هم مرز با عراق مستقر خواهند شد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#رجب طیب اردوغان