انتشار:  جمعه 3 اسفند 1397  ::  13:07   

سرپرست فرمانداری سردشت؛

بیکاری در سردشت 2 برابر میانگین استانی است/کارگروه اشتغال در خواب است!

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست فرمانداری سردشت گفت: بیکاری در سردشت دو برابر میانگین استانی است و روند اشتغال وضعیت مطلوبی ندارد.

به گزارش کردپرس، اقصی نخشی پور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سردشت گفت: میزان بیکاری در شهرستان سردشت ۲۳ درصد است و دو برابر میانگین استانی است.

وی افزود: ایجاد اشتغال به عنوان یکی از عوامل توسعه از اولویت ها و برنامه های دولت است بانک ها باید در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اهتمام جدی تری داشته باشند.

نخشی پور با اشاره به تسهیلات بهسازی  و تعمیر مساکن روستایی گفت: عملکرد بانک های عامل در این بخش قابل قبول نیست کوتاهی در این مورد متوجه مدیران بانک ها درشهرستان است.

سرپرست فرمانداری سردشت اظهار داشت: رعایت چارچوب قانونی در پرداخت تسهیلات الزامی است اما سخت گیریهای بیش از حد که بعضا فراتر از الزمات قانونی است به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید این‌ روند اصلاح شود.

به گزارش کردپرس، جمعیت سردشت بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۶۸۱۶۵ نفر است و این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری در آذربایجان غربی را دارد.

16 شهریور ماه سال جاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی بالاترین میزان نرخ بیکاری در استان را با نرخ 23 درصد در سردشت عنوان کرد.

این در حالی است که مرداد سال 96 نیز رضا نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفته بود؛ بر اساس داده‌های مرکز راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سردشت با ۲۳ درصد صاحب بالاترین نرخ بیکاری در استان است.

از مرداد ماه سال 96 تا اسفند سال 97، نرخ بیکاری در سردشت همچنان تغییری نکرده و مسئولان هر بار با اعلام رقم 23 درصدی، نرخ بیکاری در این شهرستان را بالاترین در استان آذربایجان غربی معرفی می کنند.

سوال اینجا است که کارگروه اشتغال شهرستان سردشت در این مدت 19 ماهه در مرخصی بوده اند؟ یا اینکه کاری نمی توانند بکنند؟!

 

.