انتشار:  جمعه 3 اسفند 1397  ::  15:02   

بولنت آرنج، رئیس سابق پارلمان ترکیه:

تنها چیزی که نخواهم بخشید تأسیس یک حزب سیاسی جدید در برابر حزب عدالت و توسعه است

سرویس ترکیه - بولنت آرنج، رئیس سابق پارلمان ترکیه و معاون سابق نخست وزیر این کشور، در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده مبنی بر تأسیس یک حزب جدید توسط عبدالله گل و احمد داوو اوغلو در ترکیه گفت: در عرصه سیاسی تنها یک چیز وجود دارد که آن را نخواهم بخشید و آن نیز تأسیس یک حزب سیاسی جدید و قد علم کردن در برابر حزب عدالت و توسعه است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، بولنت آرنج، رئیس سابق پارلمان ترکیه و معاون سابق نخست وزیر این کشور، در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده مبنی بر تأسیس یک حزب جدید توسط عبدالله گل و احمد داوو اوغلو در ترکیه گفت: من در عرصه سیاسی تنها یک چیز وجود دارد که آن را نخواهم بخشید و آن نیز تأسیس یک حزب سیاسی جدید و قد علم کردن در برابر حزب عدالت و توسعه است. ایجاد یک حزب جدید و تلاش برای مبارزه سیاسی با حزب عدالت و توسعه را به هیچ عنوان نخواهم بخشید. به کسانی که از این حزب جدا شده و یا با حزب عدالت و توسعه قهر کرده ولی ارزش خود را حفظ کرده اند، بی نهایت احترام می گذارم. ولی اگر در این میان بخواهند به منافع شخصی خود فکر کرده و در پی محافظت از منافع شخصی خود باشند، برای این مسئله احترامی قائل نخواهم بود. من بعد از این سن راه دیگری به غیر از پایبندی به رئیس حزبی که به من این شرف را اعطا کرده است ندارم و به این موضوع نیز افتخار می کنم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: من منتسب به حزب عدالت و توسعه هستم و وابسته به این حزب نیز خواهم ماند. من افرادی مانند عبدالله گل و احمد داوود اوغلو، رئیس جمهور و نخست وزیر سابق ترکیه را بسیار خوب می شناسم و فردی هستم که بر رعایت حقوق آنان بسیار تأکید می کنم. چیزهایی را که آنان در این کشور تجربه کرده اند، اگر افراد دیگری تجربه می کردند واکنش های بسیار متفاوتی می توانستند داشته باشند.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان