انتشار:  سه‌شنبه 21 اسفند 1397  ::  14:43   

حکیم در دیدار روحانی:

وظیفه خود می‌دانیم در برابر زیاده خواهی های مستکبران علیه ایران ایستادگی کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری ایران و رهبر هم پیمانی اصلاح و عمران در عراق راه های تقویت روابط میان دو کشور و تحولات اوضاع منطقه را بررسی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، دفتر سید عمار حکیم، رهبر هم پیمانی اصلاح و عمران و رئیس جریان حکمت ملی عراق ظهر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در شهر بغداد با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس جمهوری ایران و رئیس جریان حکمت ملی عراق در این دیدار، راه های تقویت روابط میان دو کشور همسایه و تحولات و اوضاع منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در همین حال، پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز گزارش داد که دکتر روحانی در دیدار با حکیم ضمن اشاره به این که امروز منطقه و جهان به واسطه توسعه علم، فناوری و ارتباطات شاهد تحولات گسترده ای است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا به وظایف خود در برابر ملت های دو کشور به خوبی عمل کنیم.

رئیس جمهوری ایران با بیان این که قدرت های بزرگ به ویژه آمریکا همواره به دنبال توطئه و برنامه ریزی علیه ملت های منطقه هستند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا همچون گذشته در راستای حل معضلات منطقه ای و توسعه گفت و گوها و تعاملات میان کشورهای منطقه گام بردارد.

رهبر هم پیمانی اصلاح و عمران نیز در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از اوضاع اجتماعی، سیاسی و فضای عمومی در عراق، اظهار داشت: امروز عراق توانسته از چالش های بزرگ عبور کند و در مسیر بازسازی و توسعه قرار بگیرد و مطمئنا توسعه بیش از پیش روابط و همکاری با ایران می تواند در تسریع این روند مؤثر باشد.

حکیم با اشاره به ضرورت تلاش در راستای حفظ وحدت و انسجام گروه های مختلف در عراق، همچنین خاطر نشان ساخت: وظیفه خود می دانیم تا در برابر فضاسازی ها، زیاده خواهی ها و تبلیغات گسترده مستکبران و قدرت های بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنیم.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#سفر روحانی
#عمار حکیم