انتشار:  سه‌شنبه 21 اسفند 1397  ::  17:49   

پیام عزیزی:

جای جشنواره‌ ای به اسم استاد سید «علی اصغر کردستانی» در ایران خالی است

سرویس کردستان- «پیام عزیزی» در کنسرت خیریه سنندج، برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست، اعلام کرد: جای جشنواره ‌ای برای احترام به شخصیت و جایگاه استاد سید «علی اصغر کردستانی» اسطوره موسیقی خالی است.

به گزارش کرد پرس، کنسرت خیریه «پیام عزیزی» خواننده موسیقی عرفانی کشور با هدف حمایت از کودکان بی ‌سرپرست و جمع ‌آوری کمک‌های نقدی، با همراهی اعضای گروه موسیقی «ئه‌وین»  در ساعت 22 روز یکشنبه 19 اسفند ماه جاری در سالن بزرگ آزادی در شهر سنندج در استان کردستان برگزار ‌شد که مورد استقبال بی‌نظیر علاقمندان به موسیقی و هواداران این خواننده سرشناس کُرد قرار گرفت و توسط افراد خیر و نیکوکار کردستان، مبلغ 300 میلیون تومان، برای هدیه شب عید نوروز این کودکان جمع ‌آوری شد.

«پیام عزیزی» در ابتدای این کنسرت خیریه گفت: شهر سنندج زادگاه استاد سید «علی اصغر کردستانی» اسطوره موسیقی کردستان است که زبانم از شکوه و عظمت این نابغه موسیقی جهانی قاصر است. متأسفانه ایشان به خوبی به جامعه موسیقی ایران و جهان معرفی نشده است. به نظرم جای یک جشنواره برای احترام به شخصیت و جایگاه استاد سید «علی اصغر کردستانی» در ایران خالی است. اگر این کار مهم امکان پذیر شود، موسیقدانان سرشناس ایران و جهان با این شخصیت بی‌نظیر موسیقی کردستان آشنا خواهند شد و به معرفی بیشتر این هنرمند مردمی که در 100 سال قبل مقام‌ها، تصنیف‌ها و آهنگها کُردی را به نحو احسن اجرا کرده است؛ کمک خواهد کرد

وی همچنین گفت: امیدوارم در آینده نزدیک، شاهد برگزاری جشنواره استاد سید «علی اصغر کردستانی» باشیم و من در اینجا با افتخار اعلام می‌کنم که شاگرد مکتب این نابغه ارزشمند موسیقی کردستان هستم.

«پیام عزیزی» در این کنسرت، قطعات و آهنگهای «الله مدد»، «یا رسول الله (ص) یا شاهی مدینه»، «ساقی وه‌ره»، «ئاگر که‌تییه دلی من»، «یار می‌گوید الله»، «همه جا بروم» و چندین آهنگ جدید کُردی از جمله؛ «یارم چه‌نده جوانه»، «باوانه‌که‌ی بابم»، «جانی، جانی» و «مه‌گری، مه‌گری» از خوانندگان سرشناس کُرد را به‌ خوبی اجرا کرد.