انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  08:45   

قلیچدار اوغلو:

YPG تهدیدی برای بقای ملی ترکیه نیست

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) که در یک برنامه زنده تلویزیونی در جواب به سؤال مجری برنامه مبنی بر این که "به نظر شما YPG برای ترکیه تهدیدی به حساب نمی آید؟" گفت: تمام تلاش این ها برای ترساندن ملت است.

به گزارش کردپرس، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) که در یک برنامه زنده تلویزیونی از شبکه استار تی وی، نزدیک به حکومت ترکیه سخنرانی می کرد در جواب به سؤال مجری برنامه مبنی بر این که "به نظر شما YPG برای ترکیه تهدیدی به حساب نمی آید؟" گفت: چه کسی قرار است به ترکیه حمله کند؟ YPG؟ از زمان تأسیس جمهوری ترکیه، این کشور هیچ گروه تروریستی را به عنوان مسئله بقای ملی برای خود ارزیابی نکرده است. چنین تفکر بیهوده ای چگونه می تواند طرح شود؟ تمام تلاش این ها برای ترساندن ملت است. مسئله بقا چیز متفاوتی است. عقل آنها به اینجا نمی رسد. یک کشور را از محور تولید خارج کنید در آن صورت است که مسئله بقا به وجود می آید.

وی در ادامه اظهارات خود با انتقاد از طرح موضوع همکاری CHP با حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در انتخابات شهرداری ها نیز گفت: در حالی که بیکاری در کشور افزایش پیدا کرده و شهروندان دچار مشکلات عدیده ای هستند او [رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه] از همکاری ما با HDP بحث می کند. تمام دنیایش بر روی کینه و خشم بنا شده است. بهتر است سنگینی مقامی را که در آن قرار داری درک کنی. تو به عنوان یک رئیس جمهور صحبت نمی کنی به عنوان رئیس حزب عدالت و توسعه (AKP) صحبت کرده و عمل می کنی. قانون اساسی می گوید برای این که رئیس جمهور باشی باید بی طرف باشی.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#کردها