انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  11:10   

گزارش؛

پنجمین جشنواره شعر طنز «نوشخند» ایلام برگزار شد

سرویس ایلام -  طی آیینی پنجمین جشنواره شعر طنز «نوشخند» ایلام با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، با حضور جمعی از شاعران، هنرمندان، مسئولان استانی و علاقه‌مندان به شعر در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایلام پنجمین جشنواره شعر طنز «نوشخند» ایلام برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این مراسم گفت: خوشبختانه جشنواره شعر طنز «نوشخند» با تلاش و جدیت شورای شعر و ادب استان و استقبال علاقه‌مندان به شعر به پنجمین دوره خود رسید و هر سال شاهد رشد کمی و کیفی آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره هستیم.

عمران خودآموز گفت: در زمینه شعر طنز نیازمند آموزش بیشتری در استان هستیم که این مهم در دستور کار سال آینده قرار خواهد گرفت.

آکو حسین‌پور، دبیر اجرایی نوشخند در حاشیه اختتامیه گفت: در مجموع 40 اثر از شاعران طنزپرداز استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که داوران در بخش کُردی سه نفر را برگزیده و دو نفر را شایسته تقدیر، و در بخش فارسی هم چهار نفر را شایسته تقدیر دانستند.

استاد ظاهر سارایی که به عنوان شاعر میهمان در این برنامه چند دوبیتی کردی خواند، در مورد این برنامه در صفحه شخصی خود نوشت: بعضي از شعرهايي كه در اين مراسم خوانده شد، مخصوصاً شعرهاي كردي، بيش از آنكه طنز باشند هجو بودند و عاري از لطافت و آكنده از خشونت كلامي. هر چند كه شعرهاي طنز خوبي هم خوانده شد كه از آن جمله شعر آقاي علي‌محمد محمدي و اميد ظاهري به زبان كردي و شعر خانم نيكوسرشت و عليرضا غلامي به فارسي شاخصه‌هاي لازم شعر طنز را داشتند.

سارایی گفت: شايد بهتر باشد براي برگزاري بهتر اين جشنواره‌ در سال‌هاي آتي، كارگاه‌هاي آموزشي شعر طنز با حضور استادان اين رشته در استان براي شاعران طناز ايلام برگزار شود و زمان اجرا هم شاعران برجسته‌اي از كشور حضور داشته باشند تا سطح كيفي اين جشنواره از اين كه هست فراتر برود.

این ادیب ایلامی خاطرنشان کرد: برگزاري سالانه‌ي اين جشنواره امر مباركي است و مديريت جوان و پرانرژي اداره‌ي كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام همراه با معاونان پرانگيزه و شاداب خود، فضا و بستر مناسبي براي كارهاي فرهنگي ايجاد كرده كه جاي تقدير و توجه دارد.

به گزارش کردپرس و بنا به اعلام هیئت داوران پنجمین جشنواره شعر طنز نوشخند، برگزیدگان جشنواره به شرح ذیل اعلام و از آن‌ها تقدیر به عمل آمد:

بخش کُردی:
ابراهیم هدایتیان
احمد شاهمرادیان
امید ظاهری
سمیه مهری
زیبا یوسفی

بخش فارسی:
پویا صداقت
مهرشاد شیخ‌محمدی
یلدا نیکوسرشت
سمیه رستم پور