انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  12:10   

روحانی در نجف با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری ایران در جریان سفر به نجف اشرف، حرم مطهر امام علی (ع) را زیارت و با مرجع عالیقدر شیعیان عراق دیدار کرد.

به گزارش کردپرس، رسانه های مختلف عراق پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) گزارش دادند که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیت آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان این کشور در شهر نجف اشرف، با ایشان دیدار کرده است.

در همین راستا نیز، یک منبع در گفت و گو با بغداد الیوم اعلام کرد که رئیس جمهوری ایران و مرجع عالیقدر شیعیان عراق در این دیدار، روابط میان دو کشور و لزوم دور ساختن عراق از درگیری های منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند.

به گفته منبع مذکور که نام وی فاش نشده، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی در بغداد، روحانی را در دیدار با آیت الله العظمی سیستانی همراهی کردند.

خبرنگار العهد نیوز در نجف اشرف نیز در این باره تاکید کرد که روحانی پس از دیدار با آیت الله العظمی سیستانی، به دیدار سایر مراجع عظام تقلید در این شهر رفت.

این در حالی است که رئیس جمهوری ایران در بدو ورود به نحف اشرف، از سوی لوی الیاسری، استاندار این استان مورد استقبال قرار گرفته و پیش از دیدار با مرجع عالیقدر شیعیان عراق نیز، حرم مطهر امام علی (ع) را زیارت کرده بود.

پیش از این نیز خبرنگار السومریه نیوز در نجف اشرف گزارش داده بود که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از روحانی به زیارت حرم مطهر امام علی (ع) و دیدار آیت الله العظمی سیستانی رفته است.

یادآور می شود که رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز (سه شنبه) نیز در جریان سفر خود به شهر کربلای معلی، حرمین مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را زیارت کرده بود.