سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  12:29   

یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک در گفت‌و‌گو با کُردپرس:

۵۰۰ متر تا پایان خلافت داعش باقی است/نمی‌خواهیم غیرنظامیان قربانی شوند

سرویس سوریه- یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک‌ در باغوز گفت: سپر انسانی اصلی‌ترین عامل کند شدن عملیات نیروهای کُرد-عرب برای پایان دادن به خلافت داعش در شرق فرات است.

«احمد شیخو» از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک در باغوز دیرالزور سوریه در گفت‌گو با کُردپرس با اشاره به آخرین اخبار از نبرد باغوز گفت: مهم ترین دلیل کند شدن‌ عملیات وجود غیرنظامیان در باغوز است.

وی افزود: ۵۰۰ متر در اختیار داعش باقی مانده و در این‌ مساحت، کمپی از غیرنظامیان نیز قرار دارد که در آن زنان و کودکان و خانواده‌های داعش حضور دارند.

این فرمانده کُرد با اشاره به وضعیت روحی جنگجویان داعش در باغوز گفت: دیگر از آن غرور وحشیانه چیزی باقی نمانده و گروه گروه خود را تسلیم می‌کنند.

احمد شیخو تصریح کرد: آب و غذا در باغوز کم است و نبود مواد خوراکی منجر شده تا جنگجویان داعش تاب نیاورند و زودتر خود را به نیروهای ما تسلیم‌ کنند.

وی خاطرنشان کرد: جنگجویان داعش تونل‌های عمیقی حفر کرده‌اند و سعی دارند از طریق این‌تونل‌ها زمان بیشتری بخرند تا از آن‌ طریق راهی برای فرار پیدا کنند.

این‌فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک یادآور شد: تعداد جنگجویان داعش و خانوادهایشان در باغوز نزدیک‌ به دوهزار و پانصد نفر برآورد می شود و ما سعی داریم که بدون قربانی شدن غیرنظامیان به مواضع آنان‌ حمله کنیم.