انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  15:16   

در مراسم تکریم و معارفه فرماندار دهگلان عنوان شد؛

توسعه همه جانبه شهرستان اولویت کاریست

سرویس کردستان- دقیقا یک سال پیش بود که «جمال ارشدی» به عنوان فرماندار شهرستان دهگلان معرفی و سکان هدایت این شهرستان به دست وی سپرده شد، اما پس از چند ماه کش و قوس و شایعاتی مبنی بر جابجایی وی، سرانجام این امر امروز تحقق پیدا کرد و «کوهسار دادور» به عنوان سرپرست این شهرستان معرفی شد.

به گزارش کردپرس؛ دو روز پیش طی حکمی از سوی استاندار کردستان، به یکباره چهار سرپرست برای فرمانداری شهرستان های مختلف این استان تعیین شد که در این بین، فرمانداری دهگلان نیز از این طوفان جابجایی فرمانداران مصون نماند و «جمال ارشدی» که تنها یک سال از مدیریت وی در سمت فرمانداری می گذشت برکنار و به جای وی، «کوهسار دادور» به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان معرفی شد.

تمکین به قانون، دلیلی جابجایی است

به گفته معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کردستان، دلیل جابجایی زودهنگام «جمال ارشدی»  تمکین به دستور کشوری مبنی بر حضور فرماندار به همراه خانواده در شهرستان مورد نظر است که «جمال ارشدی» بنا بر محدودیت هایی که داشت قادر به انجام این امر نبود لذا تصمیم بر این جابجایی شد.

«حسین خوش اقبال» در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم یکدلی و همگرایی در میان دستگاه های اجرایی، این مهم را یکی از اهداف استان عنوان کرد و گفت: در شرایط امروز که در حال مبارزه با استکبار جهانی هستیم راهی جز همدلی و وحدت نداریم.

به گفته معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کردستان، کسانی که صاحب مسند و مسئولیت هستند باید به سمت همگرایی و حل دغدغه های مردم بروند.

وی با بیان اینکه همه مسئولین وظیفه ای جز خدمتگزاری ندارند، خواستار تلاش بیشتر آنها برای ایجاد رضایتمندی مطلوب در میان مردم شد.

وی با اذعان به اینکه استان کردستان، استانی کمتر توسعه یافته است تصریح کرد: علیرغم تمام مشکلات و موانع که توسط دشمن ایجاد شده است مجموعه دولت تلاش دارد تا توسعه مطلوب در کردستان ادامه داشته باشد.

وی اشاره ای به حضور مردم در مناسبت های 22 بهمن و 13 آبان داشت و گفت: هر زمان که نیاز بود مردم حضور معناداری در این راهپیمایی ها داشتند لذا ضرورت دارد تا مسئولین نیز با روی گشاده در جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

مسیری سخت برای خدمت

در بخشی دیگر از این مراسم، امام جمعه دهگلان کار فرماندار تازه منصوب شده در این شهرستان را بسیار سخت دانست و گفت: از آنجا که تزریق بودجه در دهگلان بسیار محدود است لذا سختی زیادی در این شهرستان خواهید داشت.

به اعتقاد ماموستا «عارف عنایتی»، شهرستان دهگلان پتانسیل تبدیل شدن به قطب کشاورزی در کشور را دارد که به علت توجه کم مسئولین استانی و کشوری به این منطقه، این امر محقق نشده است.

به گفته وی، فارغ از دلیل این جابجایی و اینکه «کوهسار دادور» منتسب به چه تفکر و جریان سیاسی می باشد همگان موظف به کمک به فرمانداری می باشند.

شهرستانی که هنوز رنگ و بوی شهرستان ندارد

رئیس شورای شهر دهگلان نیز در تشریح خدمات و اقدامات «جمال ارشدی» در فرصت یک ساله خود در دهگلان، تقویت "NGO" ها را مهمترین اقدام وی دانست و افزود: هدف اصلی وی، تقویت جایگاه شهرستان با محوریت اشاعه فرهنگ خالص لیلاخ بوده است.

«شادمان عباسجوبی» خطاب به معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کردستان از محرومیت این شهرستان انتقاد کرد و گفت: تنها چیزی که دهگلان را به عنوان دروازه ورودی به کردستان معروف کرده است، محرومیت و عقب ماندگی این شهرستان است که هنوز هم رنگ و بوی یک شهرستان را ندارد.

به اعتقاد وی، با وجود برخورداری دهگلان از منابع انسانی، درآمدی و اقتصادی مهم در این شهرستان هنوز محدودیت ها و عقب ماندگی های زیادی در این شهرستان وجود دارد.

وی خواستار توجه بیشتر به بخش گردشگری در این شهرستان شد و یادآور شد: امیدواریم با ارتقای امکانات و بخش گردشگری در این شهرستان شاهد مهاجرت معکوس به این شهرستان باشیم.

«عباسجوبی» با اشاره به جایگاه شوراها در قانون، اظهار کرد: با توجه به ظرفیتی که شوراها در قانون دارند در کنار تیم مدیریتی فرمانداری هستیم و به عنوان نماینده مردم هرکسی که قدمی برای مردم بردارد در کنارش خواهیم بود.

جابجایی مدیران به دلیل چرخش نخبگان است

و اما «جمال ارشدی» در توضیح این جابجایی ها، آن را طبیعی دانست و از آن به عنوان ویژگی جامعه مدرن و چرخش نخبگان نام برد.

به گفته وی، هدف از چرخش نخبگان، ارتقای سطح استان بوده و باید تفکر توسعه در جامعه ترویج داده شود.

فرماندار پیشین شهرستان دهگلان، با اشاره به اینکه شعار وی در بدو خدمت در دهگلان، توسعه شهرستان و ارتقای شاخص های توسعه بوده است، اظهار کرد: یکی از این شاخص ها، جابجایی مدیران است و اولین کار ما در این راستا جراحی مدیران بود.

به گفته وی، از سال گذشته تاکنون، 16 مدیر در این شهرستان تغییر یافته است که هدف از این جابجایی ها تقویت نیروی انسانی بوده است.

وی وضعیت مدیران در دهگلان را بسیار خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف 6 ماه روی آن کار کردیم و الان تیم مدیریتی قوی ای در دهگلان وجود دارد.

«ارشدی» در ادامه به تشریح اقدامات خود در حوزه های مختلف در طول یک سال تصدی گری منصب فرمانداری در این شهرستان پرداخت و خطاب به پرپرست جدید فرمانداری دهگلان، خواستار پیگیری و تکمیل برخی پروژه های تکمیل نشده در این شهرستان شد.   

تاکید بر دوری از مسائل حاشیه ای سیاسی

در بخشی دیگر از این مراسم، «کوهسار دادور» پشت تریبون قرار گرفت و اشاره ای مختصر به برنامه ها و اولویت های کاری خود کرد.

به گفته سرپرست جدید فرمانداری شهرستان دهگلان، اشتغالزایی و توسعه همه جانبه شهرستان از جمله اموراتی است که به عناون اولویت در دستور کار وی خواهد بود.

وی با تاکید بر پرهیز از ورود به مسائل حاشیه ای سیاسی گفت: از مسائل حاشیه ای بیهوده سیاسی که ما را از هدف اصلی دور کند به طور جد دوری خواهم کرد.

وی همچنین از تشکیل شورای سرآمدان علم و تجربه در شهرستان سخن و گفت و تصریح کرد: با تشکیل این شورا از خرد و تجربه برای توسعه شهرستان بهره خواهم برد.

وی با اذعان به اینکه موفقیت در توسعه تابع تخصیص برخی اعتبارات کشوری و استانی است، خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است که با روحیه مدیریت جهادی می توان به توفیقاتی دست پیدا کرد.

در پایان این مراسم، از زحمات یک ساله «جمال ارشدی» در پست فرمانداری شهرستان دهگلان تقدیر، و «کوهسار دادور» به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان معرفی شد.