انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  17:11   

هوای کردستان برفی می شود/ دمای هوا ۶ درجه کاهش می یابد

سرویس کردستان- رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از فردا به استان دمای هوا در طول روز به طور میانگین ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کردستان در گفت و گو با کردپرس درباره سامانه جدید بارشی گفت: از فردا تا اواخر دوشنبه آینده بتناوب استان در دامنه فعالیت دو سامانه بارشی قرار می گیرد که سبب ابری و مه آلود شدن آسمان استان، وزش باد گاها شدید( تندباد) و بارش برف و باران خواهد شد.

بهرام چاره خواه افزود: پتانسیل سامانه بارشی جدید در نواحی غربی و جنوبی استان(بانه، مریوان، سروآباد، منطقه اورامانات، کامیاران و سنندج) بیشتر از سایر نواحی است.

او افزود: بارش ها در ابتدا به صورت باران است اما از اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه بتدریج به صورت برف خواهد بود.

 چاره خواه با اشاره به اینکه همچنین اغلب بارش ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه به صورت برف است، افزود: در نقاط برفگیر و مستعد استان امکان ریزش کوه و سقوط بهمن دور از انتظار نخواهد بود.

او  با یادآوری اینکه وزش باد شدید در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی سبب کولاک برف در ارتفاعات می شود، خاطر نشان کرد: دمای هوا در این مدت در طول روز به طور میانگین ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان همچنین از وجود شرایط برای شکل گیری گردوخاک و انتقال بخشی از آن به نیمه غربی استان در روزهای جمعه و شنبه خبر داد.

برچسب‌ها:
#ایران
#کردستان
#سنندج
#هواشناسی