انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  18:12   

مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه خبر داد:

افزایش آمار مسمومیت ها در قروه به 200 نفر /ضرورت رعایت نکات بهداشتی

سرویس کردستان- آمار مراجعه به دلیل مسمومیت در قروه در چند ساعت گذشته از 60 نفر به 200 نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پس از گذشت چند ساعت از انتشار خبر مسمومیت در شهرستان قروه و سریش آباد بنا به اطلاعات ارایه شده از سوی مدیر شبکه بهداشت قروه به خبرگزاری کرد پرس،  آمار مسمومیت ها از 60 نفر به 200 نفر رسید.

به گفته هوشنگ پیرفلاح این اتفاق از دو روز پیش رخ داده و با مراجعه تعدادی از افراد در سریش آباد که دچار تهوع و اسهال بوده اند به مراکز بهداشتی و درمانی،مطرح شد.

او با بیان اینکه این اتفاق در قروه هم پیش آمد افزود: از تعداد افرادی که به این مسمومیت دچار شده اند 50 نفر تا کنون در سریش آباد بوده و 150 نفر هم مربوط به قروه بوده که با حالت تهوع و اسهال مراجعه کرده اند.

به گفته پیرفلاح آمار افراد دچار مسمومیت در حال تغییر است، اما این افراد حال عمومی وخیمی نداشته و حتی 10  درصد هم منجر به بستری نشد.

او با تأکید بر اینکه علت این اتفاق آلودگی آب نبوده است، تصریح کرد: آزمایشات و نمونه برداری در این دو روز از آب شهرستان صورت گرفته و تا کنون مورد آلودگی مشاهده نشده است.

پیرفلاح همچنین بر رعایت نکات بهداشتی تأکید کرد و گفت: در بررسی حال افراد مسموم شده مشخص شد آنان یا سبزیجات غیرسالم و یا شیرینی های غیربهداشتی مصرف کرده بودند.  مطابق اظهارات او بعد از درمان افراد مراجعه کرده خوشبختانه دیگر دچار مشکلی نشده و حالشان خوب اعلام شده است.

پیرفلاح از اعزام اکیپی توسط وزارتخانه و بررسی بهتر این موضوع خبر داد.