انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  19:26   

طرح سوال از شهردار دیواندره قانونی نیست

سرویس کردستان – عضو شورای شهر دیواندره گفت: به دلیل اینکه تاکنون اعضای شورای شهر تذکر کتبی به شهردار نداده اند فرایند طرح سوال هم قانونی نیست.

به گزارش کردپرس، در چند روز گذشته خبری مبنی بر طرح سوال از شهردار دیواندره، فضای مجازی را فرا گرفت. اعضای شورای شهر پشت درهای بسته این موضوع را بررسی کردند.

فریدون آقایی عضو شورای شهر دیواندره در این ارتباط در گفت و گو با کردپرس اظهار کرد: طرح سوال از شهردار موضوع پیچیده و حادي نیست، طرح سوال یک امر معمول و حق شورا است و باید در روند کاری و در چهار چوب قانون مطرح شود که نهایتا امیدواریم همه اقدامات شورا و شهرداری مایه خیر و برکت برای شهروندان باشد.

 وی با تأکید بر اینکه تاکنون اعضای شورای شهر تذکر کتبی به شهردار نداده اند و فرایند طرح سوال هم قانونی نیست و اين فقط در حد پيشنهاد احدي از شورا بوده است كه براساس ماده 73 قانون شوراها می تواند از شهردار طرح سوال کند.

وی اوضاع نابسامان اقتصادي شهرداري و ركود را عامل اصلي توقف بعضي طرح ها و برنامه هاي شورا دانست و گفت دست اندازي برخي مسئولان استاني هم مزيد بر علت است.

 فریدون آقایی ادامه داد:در حال حاضر شورا و شهرداری در حال برنامه ریزی برای برنامه ای برای استقبال از نوروز است. در صورت هر تصميمي در ساختمان شورا با مردم شفاف خواهند بود و اين حق طبيعي مردم است كه نمايندگان پارلمان محلي با آنها صادق باشند.