انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  23:22   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 22/12/1397 در ترکیه

  • قلیچدار اوغلو: YPG تهدیدی برای بقای ملی ترکیه نیست

کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) که در یک برنامه زنده تلویزیونی در جواب به سؤال مجری برنامه مبنی بر این که "به نظر شما YPG برای ترکیه تهدیدی به حساب نمی آید؟" گفت: تمام تلاش این ها برای ترساندن ملت است.

  • حکم زندان برای 4 عضو HDP به جرم اعتصاب غذا

جلسه رسیدگی به پرونده هفت تن از اعضای HDP که به اتهام اعتصاب غذا در 8 مارس 2019 از سوی پلیس دیاربکر دستگیر شده بودند، برگزار شد و چهار تن از این افراد به دستور قاضی پرونده راهی زندان شدند.

  • آغاز پروازهای مستقیم دیاربکر و غازی عنتاب به اربیل از نوروز 2019

در پی تلاش های فراوان اتاق بازرگانی و صنایع دیاربکر پروازهای مستقیم دیاربکر – اربیل و غازی عنتاب – اربیل با همکاری شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاین) و شرکت هواپیمایی آناتولی جت، از 21 مارس 2019، مصادف با نوروز امسال آغاز خواهد شد.

  • واکنش سخنگوی AKP به تصویب گزارش توقف مذاکرات ترکیه – اتحادیه اروپا از سوی پارلمان اروپا: تصمیم پارلمان اروپا بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه قانونی است

در پی تصویب گزارشی مبنی بر توقف مذاکرات اتحادیه اروپا با ترکیه برای عضویت ترکیه در این اتحادیه از سوی پارلمان اروپا، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) در واکنش به این تصمیم پارلمان اروپا گفت: این تصمیم بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه قانونی است.

  • زن داعشی تحت تعقیب اینترپل در بورسای ترکیه دستگیر شد

نیروهای مبارزه با ترور پلیس بورسا در یک عملیات مشترک با نیروهای سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) "الف. الف. میم" از زنان گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را که تحت تعقیب پلیس اینترپل بوده است، در شهر بورسا دستگیر کردند.

  • کشف یک ماده رادیواکتیو کمیاب در دیاربکر ترکیه

در عملیات نیروهای ویژه پلیس ترکیه در دیاربکر هفت گرم ماده رادیواکتیو کمیاب کالیفرنیم که جزء ماده های گرانقیمت دنیا نیز به حساب می آید کشف و سه تن در این ارتباط دستگیر شدند.

  • وزارت دفاع ترکیه: مواضع PKK در شمال عراق توسط جنگنده های ارتش ترکیه هدف قرار گرفت

وزارت دفاع ترکیه در خبری اعلام کرد: جنگنده های ارتش ترکیه در عملیاتی مواضع PKK را در مناطق زاب، گارا، متینا، و آواشین – بازیان در شمال عراق بمباران کرده اند.

  • وزارت دفاع روسیه: حمله هوایی به ادلب با هماهنگی و تأیید ترکیه صورت گرفته است

وزارت دفاع روسیه در خبری با اشاره به حملات هوایی جنگنده های ارتش روسیه به مواضع گروه های تروریستی در ادلب که یک روز بعد از آغاز گشت زنی نظامی ارتش ترکیه در این شهر صورت گرفت، عنوان کرد: حمله هوایی به ادلب با هماهنگی و تأیید ترکیه صورت گرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه