انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  08:51   

آمریکا: نیازی به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه نیست

سرویس جهان- یکی از مقامات آمریکایی گفته است نیازی به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه نیست به همین دلیل آمریکا چنین موضوعی را با ترکیه مورد بحث قرار نمی دهد.

 

به گزارش کردپرس، رسانه های ترکیه به نقل از یکی از مقامات ترکیه نوشتند که این کشور در حال رایزنی با آمریکا و روسیه در مورد تهاجم احتمالی ترکیه در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه در شمال این کشور است.

اما رویترز به نقل از یکی از مقامات آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود نوشت: «آمریکا موضوع تهاجم ترکیه به شمال سوریه را با این کشور مورد بحث قرار نمی دهد.»

ترکیه گفته است قصد دارد با ورود به شمال سوریه، منطقه ای به عمق 32 کیلومتر و به طول بیش از 400 کیلومتر را به عنوان منطقه امن ایجاد کند تا مانع تهدیدهای احتمالی علیه این کشور از سوی نیروهای کرد شود.

نیروهای کرد سوریه از سال 2014 و هنگام حمله داعش به شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه از حمایت نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا شده و واشنگتن مقادیر زیادی سلاح و مهمات در اختیار نیروهای کرد قرار داده است.

این مقام آمریکایی تاکید کرده است که آمریکا بارها به بررسی موضوع ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اقدام کرده است که باعث رفع نگرانی های امنیتی ترکیه خواهد شد.

موضوع ایجاد منطقه امن توسط آمریکا متفاوت از طرح آنکارا است؛ به این صورت که واشنگتن می خواهد نیروهای صلحبان بین المللی در مرز سوریه با ترکیه مستقر شوند.

این مقام آمریکایی در باره جزئیات ایجاد منطقه امن گفت:« هنوز این جزئیات در حال بررسی است اما از نظر آمریکا، نیازی به تهاجم نظامی ترکیه نیست.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#داعش
#نیروهای کرد سوریه