انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  09:12   

توافق روسیه و شورای نظامی منبج:

در صورت خروج آمریکا، روسیه از منبج دفاع خواهد کرد

سرویس سوریه - در پی مذاکرات صورت گرفته میان شورای نظامی منبج با مقامات روسی توافق شده است که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از منبج، نظامیان ارتش روسیه در برابر حملات احتمالی ترکیه از منبج دفاع کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع نزدیک به کردهای سوریه، در پی مذاکرات صورت گرفته میان شورای نظامی منبج با مقامات روسی در خصوص منبج توافقاتی به دست آمده است که بر اساس آن در صورت خروج نیروهای آمریکایی از منبج، نظامیان ارتش روسیه در برابر حملات احتمالی ترکیه از منبج دفاع خواهند کرد.

علاوه بر این، آمبرین زمان روزنامه نگار معروف بین المللی نیز در خبری که از خبرگزاری المانیتور منتشر شده است از قول روس ها به شورای نظامی منبج در محافظت از منبج در برابر ترکیه خبر داده است.

محمد مصطفی، رئیس مشترک شورای نظامی منبج در این خصوص عنوان کرد: فرماندهان روسی به ما گفته اند "اگر آمریکایی ها فردا منبج را ترک کنند، آماده هستیم تا جای آنان را پر کنیم. از آنجا که میان محل استقرار نیروهای آمریکایی با نیروهای روسی در منطقه تنها 500 متر فاصله وجود دارد، جایگزینی این نیروها چندان مشکل نخواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج
#نیروهای کرد
#سوریه