سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  09:29   

رئیس مشترک مجلس فدرالیسم کردستان سوریه در گفتگو با کردپرس:

خطر بازگشت داعش وجود دارد

سرویس سوریه- هدیه یوسف در گفتگو با کردپرس گفت: داعش در شرق فرات به پایان می‌رسد اما ما باید شرایط بازگشت مردم‌ به زندگی عادی را فراهم کنیم.

«هدیه یوسف» رئیس مشترک مجلس فدرالیسم کردستان سوریه در مصاحبه با کردپرس ضمن تأکید بر این موضوع که ملت ما در سوریه از جنگ و کشتار خسته شده اند گفت: مردم‌ ما خواستار سیستمی دموکراتیک هستند. ما دیگر به سوریه قبل از جنگ برنمی گردیم و ملت سوریه خودشان درباره آینده تصمیم می گیرند.

هدیه یوسف افزود: هر تصمیمی برای آینده سوریه با حضور نمایندگان واقعی مردم گرفته می شود. مردم ما در شمال و شرق سوریه تصمیم گرفتند که سیستم دموکراتیکی ایجاد کنند و تمام توان خود را برای این هدف بکار می‌برند.

وی ادامه داد: سیستمی که ما امروز در شمال و شرق سوریه ایجاد کرده ایم، پتانسیل این را دارد که در دیگر نقاط سوریه اجرایی شود.

 رئیس مشترک مجلس فدرالیسم کردستان سوریه با اشاره به پیشروی نیروهای ارتش سوریه دموکراتیک در دیرالزور گفت: شورای مدنی در رقه و دیرالزور آغاز به کار کرده و اگر مردم این مناطق بخواهند، می توانند به سیستم فدرالیسم شمال سوریه بپیوندند.

هدیه یوسف خاطرنشان کرد: پاکسازی شرق فرات به پایان رسیده و ما با تمام توان این منطقه را از وجود داعش پاک می کنیم. اما مرحله پس از داعش بسیار مهم است و باید شرایط بازگشت مردم‌ به زندکی عادی را فراهم کنیم.