سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  09:31   

مسئول رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک در گفت‌وگو با کُردپرس:

عناصر داعش در تونل‌ها مخفی شده‌اند/تسلیم یا مرگ، راه سومی وجود ندارد

سرویس سوریه- مسئول رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک گفت: جنگ شدیدی میان نیروهای سوریه دموکراتیک و عناصر داعش در جریان است اما وجود غیرنظامیان کار حمله نهایی را محدود کرده است.

«مصطفی بالی» مسئول رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک در گفت‌وگو با کُردپرس ضمن تشریح آخرین وضعیت نبرد باغوز، خاطرنشان کرد: طی چهار روز گذشته بیشتر از سه هزار ستیزه جو خود را تسلیم نیروهای ما کرده‌اند.

وی ادامه داد: در درگیری‌های ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ جنگجوی داعش کشته و هشت انتحاری نیز منفجر شده‌اند، که در این‌ میان چهار تن از نیروهای ما نیز شهید و هشت تن مجروح شده‌اند. همچنین روز گذشته سه زن و چهار کودک ایزدی را از چنگال داعش آزاد کردیم.

 

مسئول رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک با اشاره به تاکتیک داعش در جنگ‌ باغوز گفت: عناصر داعش از سه طرف در محاصره هستند و راه فراری ندارند. دو راه پیش روی آنها است یا تسلیم شوند و یا در درگیری کشته شوند، راه سومی وجود ندارد.

مصطفی بالی تصریح کرد: جنگجویان داعش خود را درتونل ها مخفی کرده‌اند و خانواده هایشان در اردوگاه زندگی می‌کنند. آب و غذا در باغوز تمام شده و دیر یا زود مجبورند خود را تحویل نیروهای ما دهند.