انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  14:29   

عضو کمیسیون انرژی پارلمان عراق خبر داد:

تعطیلی 172 پالایشگاه غیر قانونی در شمال عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان پارلمان عراق از تعطیلی ده ها پالایشگاه غیر قانونی در شمال این کشور خبر داده و بر ادامه مبارزه با فساد تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، عدی عواد، عضو کمیسیون نفت و انرژی در مجلس نمایندگان عراق امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای خاطر نشان ساخت که مهم ترین وظیفه نمایندگان پارلمان نظارت و افشای فساد در بخش های مختلف می باشد.

عواد در این باره تاکید کرد: همان گونه که به مرجعیت بادرایت و ملت صبور خود وعده دادیم که فاسدان را رسوا و تحویل عدالت دهیم، نخستین اقدام ما منجر به تعطیلی 172 پالایشگاه غیر قانونی شد.

این نماینده پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: تعطیلی 172 پالایشگاه غیر قانونی در شمال کشور نخستین گام از پیروزی های ما علیه فساد و مفسدان به شمار می آید پس از آن که پرونده های سرقت نفت شمال را فاش کردیم.

عواد ضمن اعلام این که پالایشگاه های مذکور، محصولات غیر منطبق با استانداردهای عراق را تولید می کردند و بخشی از قراردادهای شرکت های "کار و قیوان" بودند، تاکید کرد که پرونده های فساد این دو شرکت را فاش کرده و به فعالیت های خود علیه فساد و مفسدان نیز ادامه می دهند جایی که همچنان در آغاز راه هستند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پالایشگاه
#مبارزه با فساد