انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  15:30   

ضمن اعلام سفر قریب‌الوقوع خود به عربستان؛

عبدالمهدی: بغداد خواهان بهترین روابط با ریاض در زمینه‌های مختلف است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر تمایل کشورش به توسعه روابط با عربستان در زمینه های مختلف، از سفر خود به این کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (پنج شنبه) در دفتر رسمی خود در شهر بغداد میزبان ماجد القصبی، وزیر بازرگانی و سرمایه گذاری عربستان سعودی و هیئت همراه بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی در دیدار با القصبی ضمن ابراز تشکر و قدردانی از اهتمام رهبری عربستان به توسعه روابط با عراق، تاکید کرد که بغداد به دنبال برقراری بهترین روابط با ریاض در زمینه های مختلف است.

نخست وزیر عراق ضمن استقبال از تمایل مشترک و همسان با عربستان برای تحکیم روابط گسترده مبتنی بر اصول و مبانی درست و در راستای منافع ملت های دو کشور، اظهار داشت: عراق برای روابط با عربستان و سیاست درهای باز به روی کشورهای همسایه که دولت در پیش گرفته، اهمیت راهبردی قائل است.

عبدالمهدی همچنین بر عزم خود برای ادامه گسترش روابط دو جانبه میان بغداد و ریاض تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که به زودی در یک سفر رسمی راهی عربستان می شود و تصمیم دارد مذاکرات مشترک خود با دولتمردان این کشور نیز به امضای توافقنامه های مهم بینجامد.

وزیر سعودی نیز ضمن تاکید بر این که رهبری کشورش به امنیت، ثبات و شکوفایی عراق و تعمیق روابط همکاری در زمینه های مختلف اهتمام می ورزد، اعلام کرد که ریاض تمایل دارد روابط خود با بغداد شاهد توسعه، هماهنگی و دستیابی به توافقنامه هایی در راستای منافع مشترک باشد.

در این دیدار که با حضور برخی مسئولان دو کشور از جمله ثامر الغضبان، معاون نخست وزیر و وزیر نفت، محمد هاشم عبدالمجید، وزیر بازرگانی، سامی الاعرجی، رئیس سازمان سرمایه گذاری و اسماعيل شفیق، مسئول بخش عربی در وزارت امور خارجه عراق و همچنین ثامر السبهان، وزیر مشاور در امور خلیج فارس، عبدالعزیز عبدالکریم، معاون وزیر انرژی، صنعت و معدن و عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان در بغداد برگزار شد، آماده سازی برای برگزاری نشست کمیته مشترک میان دو کشور نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت جایی که طرف سعودی از آمادگی خود برای همکاری در زمینه های اقتصاد، نفت و اتصال شبکه های برق و همچنین مشارکت در تلاش برای بازسازی عراق خبر داد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عربستان
#عبدالمهدی
#روابط بغداد و ریاض