سرویس کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  15:59   

رزمایش طرح نوروزی سال 98 در کردستان برگزار شد

سرویس کردستان-  رزمایش طرح نوروزی سال 98 در کردستان روز پنجشنبه با حضور مسئولان استانی و دستگاه های مختلف برگزار شد.

به گزارش کرد پرس، در این طرح یک هزار و 200 نیرو و 210 تیم امداد رسان و عملیاتی در جاده های اصلی، فرعی و روستایی استان در آن شرکت دارند فعالیت خود را از 25 اسفند امسال آغاز می شود و تا 17 فروردین سال آینده ادامه دارد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کردستان در این مراسم با بیان اینکه  به همت و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و همکاری مردم، امن ترین کشور در سطح منطقه هستیم، گفت: کردستان هم از امن ترین استان های کشور است، امیدواریم سال جدید نیز با همکاری دستگاه ها و مردم استان، شاهد تعطیلاتی بانشاط در ایام نوروز سال جدید باشیم.

حسین خوش اقبال، خدمات دولت را در سال جاری بسیار ارزشمند دانست و گفت: تلاش کنیم در سال جدید با قوت بیشتر در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم گام برداریم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی کردستان با بیان اینکه امیدواریم با برنامه ریزی های خوب شاهد حضور بانشاط مسافران در استان در ایام تعطیلات باشیم، اضافه کرد: از فرصت حضور مسافران برای توسعه و شکوفایی اقتصادی استان استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی کردستان نیز گفت: آمار جانباختگان تصادفات در استان از 10 سال پیش تاکنون از 600 نفر به نصف کاهش پیدا کرده است.

سردار علی آزادی اضافه کرد: کاهش شمار جانباختگان به همت تلاش پلیس، ارگان های مرتبط و رعایت قوانین و فرهنگ ترافیکی توسط مردم بر می گردد.

وی یادآور شد: آمار جانباختگان سالانه تصادفات در کشور نیز از 10 سال پیش تاکنون از 28 هزار نفر به حدود 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی کردستان بر تلاش ارگان های مرتبط و همکاری مردم در راستای کاهش تصادف های خسارتی، آمار مجروحان و جانباختگان تاکید کرد و گفت: تلاش ما در طرح نوروزی سال 98، ایجاد محیطی امن برای مسافران و مردم استان است.

سردار آزادی به شعار امسال این طرح با عنوان 'پرهیز از خطر، آرامش در سفر' اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم ضمن ارتقا نظم و امنیت و پیشگیری از جرائم، در راستای پیشگیری از تصادف و تسهیل عبور و مرور و خدمات رسانی به مسافران در استان گام برداریم.

وی خواستار تعامل اثربخش دستگاه های مختلف در راستای اطلاع رسانی و ارتقا فرهنگ ترافیک در مدارس، مساجد و دانشگاه ها شد و اضافه کرد: ارتقا فرهنگ ترافیک در جامعه نقش بسیار مهمی در کاهش تصادفات و جانباختگان خواهد داشت.

فرمانده انتظامی کردستان، 80 درصد علل تصادف ها را ناشی از خطای عوامل انسانی اعلام کرد و گفت: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان، آمار خطاهای انسانی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سردار آزادی به تمهیدات امنیتی برگزاری جشن های آخر سال اشاره کرد و اظهار داشت: طرح امنیتی، انتظامی از 29 اسفند امسال آغاز شده و تا 17 فروردین سال 98 ادامه پیدا می کند.

وی شعار امسال طرح امنیتی، انتظامی را  نشاط بهاری، نظم و قانون مداری عنوان کرد و ادامه داد: نیروهای انتظامی و پلیس برای خدمات رسانی به مردم آمادگی کامل دارند.