سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  00:01   

برخورداری کارکنان قراردادی آذربایجان غربی از مزایای مناطق عملیاتی قطعی شد

سرویس آذربایجان غربی- برخورداری نیروهای قرارداد کار معین آذربایجان غربی از مزایای ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه نهایی شد و جزئیات این بخشنامه به همه دستگاه های اجرایی استان ابلاغ می شود.

به گزارش کردپرس، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر گفت: بخشنامه مربوط به نحوه برخورداری کارکنان قرارداد معین از طرف معاون محترم  رییس جمهور و  رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده است.

ناصر حضرتی پر تاکید کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی فوق العاده مناطق عملیاتی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه برای نیروهای قرارداد کار معین نیز به صورت ضریبی از حقوق ثابت و بر حسب مدارک تحصیلی محاسبه و در احکام کارگزینی آنان اعمال خواهد شد و جزئیات این بخشنامه  به همه دستگاههای اجرایی استان ابلاغ می شود.

به گزارش کردپرس، امتیازات مربوط به فوق العاده مناطق عملیاتی در محدوده شهرستان های اعلام شده برای کارکنان رسمی و پیمانی از چند ماه پیش اجرایی شده بود که با صدور  مجوز از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور برای کارکنان قرارداد کار معین نیز اعمال و حقوق این قشر از کارکنان محترم دولت ترمیم خواهد شد.

این درحالی است که پیشتر رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی چندی پیش گفته بود؛ ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه شامل کارکنان قراردادی نمی‌شود و امسال این مساله تحقق نخواهد یافت چرا که افزایش حقوق ۲۵درصدی کارکنان قراردادی مناطق عملیاتی بر خلاف قانون است.

استاندار آذربایجان غربی هم در واکنش به این گفته حضرتی پر اظهار داشت: اجرای این طرح برای تمامی حقوق بگیران مناطق عملیاتی از جمله کارکنان قراردادی خبر می دهد، دیگر نیازی به بحث در این رابطه نیست.

یادآوری می شود؛ اوایل دی ماه سال جاری به دستور محمدمهدی شهریاری مقرر شد؛ علاوه بر کارکنان رسمی و پیمانی،  کارکنان قراردادی استانداری، واحدهای تابعه و دستگاه های اجرایی استان نیز از مزایای ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه برخوردار شوند.