انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  03:16   

عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با کردپرس؛

معارفه اتاق بازرگانی جدید ارومیه بدون بررسی شکایت نتایج انتخابات تبانی است

سرویس آذربایجان غربی- کاندید ائتلاف برای فردا در نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه گفت: برگزاری جلسه معارفه اعضای جدید اتاق بازرگانی ارومیه، بدون بررسی شکایت ما از نتایج این دوره انتخابات اتاق تبانی آشکار میان هیات رییسه اتاق و هیات نظارت است تا سریعا صورت مسئله را پاک کنند.

به گزارش کردپرس، هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی شامگاه 18 اسفند ماه با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد این جلسه در حالی انجام گرفت که پیشتر عضو "ائتلاف برای فردا" در اتاق بازرگانی ارومیه در گفت و گو با خبرنگار کردپرس از پیگیری شکایت از نتیجه انتخابات خبر داده بود و جلسه معارفه زمانی شکل گرفت که هنوز نتیجه قطعی شکایت توسط هیات نظارت بر انتخابات استان آذربایجان غربی اعلام نشده بود.

در این خصوص کاندید "ائتلاف برای فردا" در نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: ائتلاف ما شکایت خود را نسبت به نتیجه انتخابات به هیات نظارت استان ارسال کرد و در جلسه ای که با این هیات در ارومیه داشتیم ایرادات و شکایات خود را مطرح کردیم اما خیلی با تمسخر با ما برخورد کردند زیرا از نظر آنها پرونده انتخابات بسته شده و شکایات در این خصوص نیز بی مورد بود.

 فاطمه قنبرپور افزود: هرچند آنها قبول کردند که فیلم روز حوزه انتخابات و اثر انگشت ها را جهت مطابقت و احراز هویت برای ارسال به دادگستری در اختیار ما قرار دهند، اما بعد از این دیدار در نامه‌ای به ما عنوان کردند که اعتراض شما وارد نیست.

 وی ادامه داد: در واقع توافقی مابین ما و هیات نظارت بدون صورتجلسه انجام گرفت اما بعد از خروج از جلسه و در نامه‌ای کلاً شکایت ما را رد کردند و عنوان کردند در صورت پیگیری شکایت باید به شورای عالی نظارت در تهران مراجعه کنید.

 قنبرپور اظهار داشت: روز 18 اسفند ماه مدارک به شورای عالی نظارت در تهران داده شد ولی فردای آن روز دعوت نامه ای به منظور شرکت در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه برای ما ارسال شد البته بنده نتوانستم در این جلسه شرکت کنم اما 3 نفر از دوستان از اعضای هیات نمایندگان و دو نفر از هیات رییسه در این جلسه شرکت داشتند.

وی بیان کرد: در واقع این جلسه تجلیل و تقدیر را به آخرین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی ارومیه تبدیل کردند و فردای همان روز جلسه معارفه هیات نمایندگان دور جدید اتاق را برگزار کردند این در حالی بود که هنوز نتیجه شکایت ما در خصوص انتخابات نهمین دوره به سرانجام نرسیده بود.

عضو اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: چگونه ممکن است زمانی که هنوز نتیجه قطعی شکایت به دست ما نرسیده است جلسه معارفه اعضای جدید برگزار شود؟! در واقع این جلسه تنها مشروعیت بخشیدن به این اعضا در اذهان عمومی بوده است. چرا که فاصله زمانی ارائه شکایت ما و معارفه اعضای جدید اتاق تنها یک روز بود و این مورد بیشتر شبیه یک تبانی آشکار میان هیات رییسه اتاق ها  و هیات نظارت است تا سریعا صورت مسئله را پاک کنند.

قنبرپور با اشاره به نشست خبری امروز رییس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: انتظار می‌رفت جناب رییس جسارت به خرج می دادند و حداقل در مورد ۷۰ کارت صادر شده در سه روز آخر توضیحاتی ارائه می کردند که چگونه این کارت ها تمدید شدند با وجود اینکه فاقد شماره تلفن بودند!!

وی بیان کرد: بنده استدلال می‌کنم که باید توافقی دیگر هم میان روسای اتاق ها و هیات رییسه فعلی اتاق ایران مبنی بر اینکه در صورت تایید انتخابات اتاق استانها آنها نیز به هیات رییسه فعلی اتاق ایران رای بدهند، شکل گرفته باشد.

عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: بنده واقعا برای خلاء قانونی در این سیستم متاسفم چرا که آرا و اعتراضات بازرگانان، تجار و فعالین اقتصادی بخش خصوصی، بدون اینکه به شکایت آنها رسیدگی شود، نادیده گرفته می شود و این این توهین به شعور بنده به عنوان بازرگانی است که ۲۴ سال در عرصه اقتصادی کشور به فعالیت مشغول هستم.

قنبرپور ادامه داد: اگر نسبت به سلامت انتخابات مطمئن هستند چرا فیلم ها و اثر انگشت ها را در اختیار ما قرار ندادند زیرا ما بیش از این چیزی نخواستیم. ما امیدواریم که در شورای عالی نظارت بر انتخابات، که وزیر صنعت، معدن و تجارت مستقیما در این شورا حضور دارند بتوانیم به نتیجه برسیم و به مدارک مورد نیازمان دسترسی پیدا کنیم.

کاندید ائتلاف برای فردا تاکید کرد: ما همچنان پیگیر شکایت خود هستیم و اگر لازم باشد شکایت خود را از طریق دفتر مقام معظم رهبری و یا دفتر ریاست جمهوری نیز پیگیری خواهیم کرد.