انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  04:05   

تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از سیمین چایچی

سرویس کردستان- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با سیمین چایچی، شاعر، هنرمند و نویسنده سنندجی دیدار و سال ها تلاش و خدمت این بانوی خوش ذوق و ادیب در حوره فرهنگ و هنر را ارج نهاد.

به گزارش کرد پرس به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی  در این دیدار با اشاره به اهمیت قدردانی از تلاش هنرمندان و فعالان عرصه هنر و فرهنگ اظهار کرد: تقدیر از هنرمند، تکریم هنر است.

وی تکریم هنرمندان را رسالت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و عنوان کرد: تجلیل و تکریم از پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر استان از رسالت های این اداره کل و در صدر برنامه های حوزه فرهنگ و هنر استان قرار دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در ادامه این دیدار با اشاره به اقتصاد هنر افزود: تلاش می کنیم با راه اندازی گذر فرهنگ و هنر و بازارچه از آثار هنرمندان گامی موثر در توسعه اقتصاد هنر در استان برداریم.

قلعه شاخانی، با بیان اینکه کردستان نویسندگان و شاعران برجسته و بزرگی داشته و دارد، خاطر نشان کرد: این آثار چراغ راهی برای زنده ماندن فرهنگ این سرزمین و گنجینه ای ماندگار در حوزه فرهنگ و هنر استان است.

وی در ادامه این دیدار با اهدای لوح سپاسی سالها خدمت و تلاش سیمین چایچی، شاعره، هنرمند و نویسنده سنندجیرا در حوره فرهنگ و هنر ارج نهاد.

از جمله آثار سیمین چایچی می‌توان به نمایشنامه‌های  «شهر آشتی»، «نوکر»، «تیتیل و بیبیل» و مجموعه شعر «قمار» و چهار مجموع تلویزیونی در حوزه تئاتر (تله تئاتر) اشاره کرد. وی همچنین آثار زیادی در حوزه داستان و کتاب دارد.