سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  12:08   

انتقاد استاندار آذربایجان غربی از مصرف آب سد بوکان در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی!

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: در میزان برداشت آذربایجان شرقی از آب سد بوکان و نوع مصرف آن باید تجدید نظر شود.

به گزارش کردپرس، محمد مهدی شهریاری در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل استانداری برگزار شد، ضمن انتقاد از از مصرف آب آذربایجان غربی در بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: این میزان برداشت قابل توجه است چرا که بخش مهمی از آب انتقالی از سد بوکان به آذربایجان شرقی به جای آب شرب در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد که در این باره باید تجدیدنظر شود.

وی با اشاره به حل مشکل تخصیص آب به بخش صنعت استان افزود: با پیگیری های انجام گرفته و با مذاکراتی که با وزیر محترم نیرو و رییس ستاد احیای دریاچه ارومیه صورت گرفت، با تخصیص آب مورد نیاز بخش صنعت استان موافقت شد که این امر تاثیر مثبتی در رونق سرمایه گذاری و افزایش تولید و اشتغال استان خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی از افزایش اعتبارات پروژه های مصوب سفر رییس جمهور به استان نیز خبر داد و گفت: در سفر رییس جمهور به استان 2 هزار و 264 میلیارد تومان طرح در راستای توسعه بخش های مختلف استان تصویب شد که با اضافه شدن چند پروژه راه سازی، این رقم به بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: طرح های مصوب سفر رئیس جمهور به استان، طی دو سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد و بی تردید در ارتقای شاخص های توسعه استان موثر خواهد بود

شهریاری تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه آذربایجان غربی، این استان آمادگی دارد به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور تبدیل شود؛ در این راستا از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز انتظار مساعدت داریم.

مقام عالی استان اضافه کرد: انتظار داریم تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی به صورت عادلانه صورت گیرد تا استان آذربایجان غربی نیز بتواند با بهره مندی از آن، حداقل نیازهای استان های غرب کشور به نهاده های دامی را تامین کند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به عملکرد موفق استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: با توجه به ابلاغ مرحله دوم این طرح و افزایش استان سهمیه استان، آذربایجان غربی آمادگی کافی برای اجرای هر چه بهتر آن را در استان دارد.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در آذربایجان می تواند با همراهی بخش خصوصی انجام‌ گیرد که اهتمام ویژه اتاق بازرگانی را هم می طلبد.