انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  16:51   

احمد ترک:

حفر خندق در شهرهای کردنشین اشتباه بود

سرویس ترکیه - احمد ترک، نامزد HDP در انتخابات شهرداری ها از حوزه ماردین با اشاره به فعالیت های موسوم به حفر خندق توسط PKK در استان های کردنشین ترکیه در سال 2015 گفت: حفر خندق در شهرهای کردنشین اشتباه بود.

به گزارش کردپرس، احمد ترک، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در انتخابات شهرداری ها از حوزه ماردین در گفتگو با روزنامه جمهوریت در سخنانی با اشاره به فعالیت های موسوم به حفر خندق توسط PKK در استان های کردنشین ترکیه در سال 2015 در جریان عملیات های نظامی ترکیه در این شهرها گفت: زمانی که ما برای دموکراسی، آزادی و حقوق بشر مبارزه می کنیم نباید اقدامی صورت بگیرد که این مبارزه را به عقب براند یا به آن ضرر بزند. باید با نگاه به آینده حرکت کرد نه با نگاه به امروز. حفر خندق در شهرهای کردنشین درست نبود. این اقدام در واقع باعث شد تا فشارها و تهدیداتی که علیه مبارزه ما وجود داشت مشروعیت بگیرد. مبارزه برای دموکراسی، حق و آزادی یک موضوع بسیار حساس و مهم است. با حفر خندق ها به ماردین هم آسیب رسیده بود.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به احتمال تعیین مجدد قیم بعد از پیروزی در انتخابات از سوی حکومت گفت: این را به خوبی می دانیم که تعیین قیم برای شهرداری ها در هر دوره ای آسان نخواهد بود. ولی حتی اگر این اقدام نیز صورت بگیرد ملت جواب آن را خواهد داد. زمانی که ما سر کار آمدیم تمام بدهی های شهرداری ها به ما داده شد. به 230 کارگر چهار – پنج سال حقوق پرداخت نشده بود. تمامی این ها را پرداخت کرده و خدمات زیادی انجام دادیم. زمانی که قیم به اینجا آمد در حساب بانک واکیف ترکیه 94 میلیون لیر پول داشته ایم. آن پول ها برای پروژه های مشخصی تعیین شده بود. ما نه تنها تمام بدهی ها را صاف کردیم بلکه آن پول را نیز به عنوان سرمایه پروژه ها در بانک نگه داشته بودیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه