انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  17:02   

کمال قلیچدار اوغلو:

برای صلح در خاورمیانه باید ترکیه، ایران، عراق و سوریه متحد شوند

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه عنوان کرد: برای صلح در خاورمیانه باید ترکیه، ایران، عراق و سوریه متحد شوند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه عنوان کرد: ما بارها بر تأسیس تشکیلات صلح و همکاری در خاورمیانه تأکید کرده ایم و تنها هدف از تأکید بر تأسیس چنین تشکیلاتی آوردن صلح به خاورمیانه و جهان اسلام است. ترکیه، ایران، عراق و سوریه باید متحد شوند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که این چهار کشور سرزمین های هم خانواده هستند افزود: در ابعاد بسیار بزرگی اتحاد در باورها بین این چهار کشور وجود دارد. چرا این کشورها با هم متحد نشده و به منبع مشکلات خاورمیانه تبدیل می شوند؟ ما باید این موضوع را عملی کنیم. باید قدرت هژمونیکی را که در تلاش برای به دست گرفتن منطقه است شکست دهیم. صلح در خاورمیانه به معنی آرامش و ثبات در این منطقه است.

قلچیدار اوغلو در پایان خاطرنشان کرد: دشمنی ها در این منطقه تنها با تحریک قدرت های هژمون جهانی در اینجا رخ می دهد. ترکیه به یک ذهنیت سیاسی جدید نیازمند است. به یک بازگشت رادیکال نیاز است. به سیاستی با اولویت قرار دادن صلح و آرامش نیاز است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه