انتشار:  شنبه 25 اسفند 1397  ::  09:13   

فرمانده کُل نیروهای YPJ در گفت‌وگو با کُردپرس:

مذاکرات سوری-سوری راه‌حل بن‌بست‌ امروز سوریه است/پسا داعش مرحله برخورد با جغرافیای ذهنی تندروی است

سرویس سوریه- فرمانده کُل نیروهای YPJ گفت: ما نیرویی سوری و شهروند سوریه هستیم و به دنبال راه‌حلی سوری-سوری برای ایجاد سیستمی دموکراتیک در کشور می‌گردیم.

«نسرین عبدالله» فرمانده کُل نیروهای مدافع زن (YPJ) در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به آخرین تحولات نظامی شرق سوریه، اظهار کرد: پایان جغرافیایی داعش نزدیک‌ است، ما برای مرحله پسا داعش برنامه‌هایی داریم.

وی با برشمردن اقداماتی که نیروهای کُرد در سوریه در دوران پساداعش انجام می دهند، گفت: یکی از این‌ اقدامات کشف و نابودی ستون‌های مخفی داعش در شمال و شرق سوریه است. دوم، استفاده از راهکارهایی برای برخورد با ذهنیت تندروانه‌ای است که داعش در منطقه ایجاد کرده، و گام بعدی استقرار نظم و امنیت و ایجاد سیستم‌ امنیتی قوی برای شکل نگرفتن داعش یا گروهی دیگر مانند داعش است.

فرمانده کُل نیروهای YPJ با اشاره به ادامه ارتباط نیروهای کُرد-عرب با همپیمانان غربی، تصریح کرد: از ابتدای جنگ با داعش نیروهای همپیمان‌ به رهبری آمریکا با ما همکاری می‌کنند. ارتباط ما با آمریکا براساس مبارزه برای پایان داعش است.

وی افزود: در حال حاضر برای آن‌که خطر از منطقه رفع شود، ارتباطمان با نیروهای همپیمان ادامه دارد و این‌ ارتباط براساس طرحی برای برقراری امنیت در دوران‌ پس از داعش در شرق سوریه است.

نسرین عبدالله ضمن تأکید بر دیالوگ سوری-سوری در مذاکرات برای قانون اساسی آینده سوریه، گفت: ما نیرویی سوری و شهروند سوریه هستیم و در این جغرافیا زندگی می‌کنیم. ما به دنبال راه‌حلی سوری-سوری هستیم.

وی یادآور شد: ارتباط ما با دولت مرکزی هم براساس راه‌حلی سوری-سوری برای بازگرداندن آرامش و ایجاد سیستمی دموکراتیک در سراسر سوریه خواهد بود تا براساس قانون اساسی همه قومیت‌ها و ادیان در آینده کشور نقش ایفا کنند.