انتشار:  شنبه 25 اسفند 1397  ::  09:16   

خبرنگار میدانی مستقر در باغوز در گفت‌وگو با کُردپرس:

عناصر انتحاری داعش دلیل کُند شدن عملیات باغوز

سرویس سوریه- خبرنگار میدانی حاضر در شهرک باغوز در استان دیرالزور سوریه گفت: داعش تنها از عناصر انتحاری برای جلوگیری از پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک استفاده می‌کند.

«دیار آمو» خبرنگار میدانی حاضر در شهرک باغوز در استان دیرالزور سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس درباره آخرین تحولات این منطقه توضیح داد: تنها راه تنفس داعش استفاده از عناصر انتحاری برای جلوگیری از پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک‌ است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نبرد متوقف شده و پیشروی صورت نمی گیرد و آن‌ هم‌ بخاطر اوضاع نابسامان‌ غیرنظامیان در باغوز است.

این خبرنگار میدانی تصریح کرد: دیروز سه عنصر انتحاری داعش خود را در میان غیرنظامیان منفجر کردند که همین‌ مسئله باعث کشته شدن تعدادی زن و کودک شد.

دیار آمو خاطرنشان کرد: داعش می‌خواهد به این وسیله جلوی پیشروی نیروها را بگیرد. در واقع از سپر غیرنظامیان استفاده می‌کند تا عملیات متوقف شود.

خبرنگار میدانی مستقر در باغوز با اشاره به تسلیم‌ شدن جنگجویان داعش به نیروهای کُرد-عرب گفت: دیروز ۱۳۰۰ نفر از جنگجویان داعش و خانواده هایشان خود را تسلیم کردند. آنچه جای تعجب است، جای گرفتن این‌ همه جمعیت در نقطه کوچکی مانند باغوز است.

دیار آمو افزود: گویا داعش می‌دانسته این‌ آخرین نقطه‌ای است که بر آن‌ احاطه دارند و همه را در اینجا جمع کرده‌اند.