سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 25 اسفند 1397  ::  09:53   

نامزد CHP در انتخابات شهرداری استانبول:

حمایت هواداران HDP بسیار بالا است

سرویس ترکیه - اکرم امام اوغلو، نامزد ائتلاف ملت در انتخابات شهرداری ها از حوزه انتخاباتی استانبول در برنامه زنده تلویزیونی به ارزیابی انتخابات پیش رو پرداخت و عنوان کرد: حمایت هواداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بسیار بالا است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، اکرم امام اوغلو، نامزد ائتلاف ملت در انتخابات شهرداری ها از حوزه انتخاباتی استانبول در برنامه زنده تلویزیونی به ارزیابی انتخابات پیش رو پرداخت و عنوان کرد: تجربه 12 ساله انتخاباتی دارم. تا کنون چنین فضای صمیمی، حمایتی و عمیقی را مشاهده نکرده بودم. حمایت هواداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) نیز بسیار بالا است. با نظرسنجی های صورت گرفته هم این موضوع به اثبات می رسد که آراء بسیار بالایی را کسب خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد:  نمی خواهم در مورد نظرسنجی ها آماری ارائه بدهم ولی در طول عمرم این اندازه به نظرسنجی ها باور نکرده بودم. من از هواداران حزب عدالت و توسعه (AKP) هم رأی بسیار بالایی کسب خواهم کرد. یک انتخابات تاریخی خواهد بود. افراد زیادی از AKP به سمت حزب ما خواهند آمد.

امام اوغلو در پایان با تأکید بر این که هیچ ائتلافی با HDP صورت نگرفته است گفت: ما با این حزب همکاری نداریم ولی اگر توانسته باشم با یک زبان مشترک به هواداران HDP نزدیک شده باشم این برای من مایه خرسندی است. عدم معرفی نامزد توسط این حزب در استانبول به معنی همکاری با ما نیست. این تصمیم و واکنش سازمان خود HDP است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات