انتشار:  شنبه 25 اسفند 1397  ::  09:59   

هشدار در مورد افزایش تحرکات داعش در حوالی استان اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه مخمور واقع در غرب اربیل، هشدار داد که تحرکات عناصر داعش در این منطقه به شدت افزایش یافته و ارتش عراق خواستار همکاری سه جانبه با نیروهای پیشمرگ و ائتلاف جهانی ضد داعش برای ریشه کن ساختن داعش در مخمور شده است.

به گزارش کردپرس، رشاد گلالی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، هشدار داد که تحرکات تروریستی عناصر داعش در منطقه مخمور واقع در غرب اربیل و به ویژه در ارتفاعات قره چوغ و حوالی اربیل، به شکل چشم گیری افزایش یافته و به صورت علنی وارد روستاهای منطقه شده و در گروه های محدود اقدام به تهدید ساکنین منطقه می کنند.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان، تاکید کرد که اگر تعامل نیروهای پیشمرگ با تهدیدات داعش به منوال کنونی باقی مانده و ارتش عراق نیز اقدام جدی برای رفع این تهدیدات انجام ندهد، آینده این منطقه در معرض تهدید بوده و بسیاری از روستاها تخلیه می شود.

وی اعلام کرد که بنا به هماهنگی های صورت گرفته اخیر میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان، نمایندگان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان،  با نیروهای عراقی در مخمور گفتگو کرده و  فرماندهان تیپ 14 ارتش عراق نیز خواستار ایجاد هماهنگی سه جانبه نیروی پیشمرگ، ارتش عراق و ائتلاف جهانی ضد داعش برای مقابله با داعش و پاکسازی کامل بقایای داعش در ارتفاعات قره چوغ شده اند.

رشاد گلالی خاطر نشان ساخت که هدف ارتش عراق، محدود به پاکسازی قره چوغ است و به همین دلیل پروژه تشکیل نیروی مشترک در مخمور با شکست مواجه شده است.