سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 25 اسفند 1397  ::  11:10   

بوکان قهرمان مسابقات «جورابین» جام نوروز شد

سرويس آذربايجان غربي - رییس اداره ورزش وجوانان بوکان گفت: تیم جورابین این شهرستان مقام نخست رقابت های جورابین جام نوروز 1398بوکان را کسب کرد.

انور ملا رحیمی در گفت وگو با خبرنگاركرد پرس، افزود: این دروه از مسابقات با حضور 256 تیم از شهرستان های بوکان، پیرانشهر و مهاباد از آذربایجان غربی و تیم های بانه و سقز از استان کردستان برگزار شد.
وی ادامه داد: مسابقات جورابین جام نوروز به مدت سه روزبه صورت تک حذفی در این شهرستان برگزار شد که در پایان 2 تیم بوکان و مهاباد به فینال رسیدند.
ملارحیمی اظهار داشت: در پایان تیم جورابین بوکان مهمان خود تیم مهاباد را شکست داد وبه مقام نخست دست یافت و تیم های مهاباد و سقز به ترتیب در جایگاه دوم و و وسم این دوره از مسابقات قرار گرفتند.
وی ادامه داد: در پایان این مسابقات تیم های اول تا سوم مسابقات از طرف هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی هدایایی به زسم یاد بود اهدا شد.
رییس اداره ورزش وجوانان بوکان اضافه کرد: مسابقات جورابین جام نوروز زیر نظر اداره ورزش و جوانان این شهرستان و با همکاری هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش كردپرس، جوراب بازی که نام محلی آن در گویش کُردی «جورابین» است یکی از بازی های محلی مناطق کردنشین به شمار می رود که نقش موثری در افزایش قدرت تصمیم گیری، ایجاد روحیه همکاری و درک اهمیت مشورت بازیکنان دارد.
این بازی اغلب در مناطق روستایی و با استفاده از ‎ 10لنگه جوراب بزرگ و یک تیله و یا هرچیز گوی مانندی شبیه به آن برگزار می شود.