انتشار:  چهارشنبه 29 اسفند 1397  ::  14:17   

اسباب کشی در تعطیلات نوروز فقط با هماهنگی پلیس انجام شود

سرویس کردستان- رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: شهروندان برای اسباب کشی در تعطیلات نوروز با پلیس هماهنگی های لازم را انجام دهند تا با ممانعت پلیس دچار مشکل نشوند.

به گزارش کرد پرس سرهنگ طارق کمالوند  با بیان اینکه  شهروندان سعی کنند در روزهای تعطیلات نوروز از جابجایی وسایل منزل خودداری کنند و در صورت ضرورت با پلیس محل هماهنگی های لازم را انجام دهند، به ایرنا گفت: برای این کار لازم است فرم هایی را در کلانتری محل تکمیل کنند و زمان اسباب کشی را به پلیس اطلاع دهند.

سرهنگ کمالوند با بیان اینکه اهتمام نیروی انتظامی بر تامین امنیت جامعه است، گفت: پلیس ضمن تشکر از همکاری خوب عموم مردم، تقاضا دارد حتی الامکان تا پایان تعطیلات از نقل و انتقال وسایل منزل خودداری کرده و در صورت نیاز به هرگونه جابجایی اثاثیه منزل در تعطیلات نوروز، باید مجوز کلانتری و پاسگاه محل اخذ شود.

وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیس 110 اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام شود.

سرهنگ کمالوند یادآور شد: با توجه به ایام تعطیلات نوروزی و افزایش مسافرت‌ها و به تبع آن خالی شدن منازل از سکنه، افراد سودجو و فرصت طلب فعالیت‌های مجرمانه خود را تشدید خواهند کرد از این رو احتمال افزایش سرقت منازل بیش از پیش متصور است.

وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از سرقت منازل در صورت خروج از منزل، تنها به قفل درب خروجی اکتفا نکرده و تمام درهای داخلی را نیز قفل کنند برای اطمینان بیشتر پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر را حفاظ محکم و مقاوم نصب کنند.

سرهنگ کمالوند تاکید کرد: لازم است شهروندان از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل خودداری کنند و در مواقعی که به مسافرت می‌روند از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود بخواهند از منزل شان مراقبت کند.