انتشار:  چهارشنبه 29 اسفند 1397  ::  18:04   

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد:

تماس تلفنی معاونان وزرای کشور ترکیه و ایران با محوریت عملیات مشترک علیه PKK/پژاک

سرویس ترکیه - وزارت کشور ترکیه در بیانیه ای از تماس تلفنی حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور ایران با محترم اینجه معاون وزیر کشور ترکیه با محوریت عملیات مشترک نیروهای ارتش ترکیه و ایران در مرزهای شرق ترکیه علیه PKK خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، وزارت کشور ترکیه در بیانیه ای با اشاره به تماس تلفنی حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور ایران با محترم اینجه معاون وزیر کشور ترکیه با محوریت عملیات مشترک نیروهای ارتش ترکیه و ایران در مرزهای شرق ترکیه علیه PKK عنوان کرد: معاونان وزرای کشور ترکیه و ایران در این تماس تلفنی رضایت خود را از آغاز عملیات نظامی همزمان علیه مجرمینی که امنیت ایران و ترکیه را برهم می زنند و همچنین گروه های تروریستی اعلام کرده و توافقات به دست آمده در این خصوص را نتیجه بخش اعلام کرده اند.

همچنین در این تماس تلفنی اعلام شد: همکاری های دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه مبارزه با گروه های تروریستی و همچنین قاچاقچیان مواد مخدر در راستای ایجاد امنیت و ثبات در هر دو کشور بسیار مهم بوده و آرامش ملت دو کشور را به همراه خواهد داشت.

علاوه بر این، در بیانیه وزارت کشور ترکیه آمده است: در راستای عملیات مشترک ایران و ترکیه در مرزهای دو کشور، ژنرال عارف چتین در تماس تلفنی با سرتیپ قاسم رضایی فرمانده مرزبانی کل کشور ایران درباره تداوم این عملیات ها به توافق رسیده اند. دو طرف در زمینه مبارزه مشترک با PKK و پژاک و همکاری ترکیه – جمهوری اسلامی ایران حول محور این موضوع به توافق رسیده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک