انتشار:  چهارشنبه 29 اسفند 1397  ::  21:06   

تلویزیون آکیت ترکیه:

مردم ترکیه خواستار اعدام عبدالله اوجالان و کمال قلیچدار اوغلو هستند

سرویس ترکیه - مجری برنامه تلویزیون آکیت ترکیه که به منظور تهیه گزارشی به موزه زندان اولوجانلار در آنکارا رفته بود در برنامه زنده تلویزیون در پای چوبه داری که این موزه وجود دارد در اظهاراتی بسیار جنجالی گفت: مردم ترکیه خواستار اعدام عبدالله اوجالان و کمال قلیچدار اوغلو هستند.

به گزارش کردپرس، مهمت اوزمَن، مجری برنامه تلویزیون آکیت ترکیه که به منظور تهیه گزارشی به موزه زندان اولوجانلار در آنکارا رفته بود در برنامه زنده تلویزیون در پای چوبه داری که این موزه وجود دارد در اظهاراتی بسیار جنجالی گفت: با این که مجازات اعدام در سال 2004 میلادی به طور کلی از ترکیه برداشته شده است ولی ملت ترکیه خواستار اعدام برخی افراد در این کشور هستند. ملت منتظر اعدام این افراد هستند. اگر می خواهید بپرسید که این افراد چه کسانی هستند باید بگوییم که ملت خواستار اعدام عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK هستند. مردم به جای محافظت و رسیدگی به اوجالان در زندان، خواستار اعدام او هستند.

این مجری تلویزیون وابسته به حزب حاکم ترکیه در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از افرادی که ملت ترکیه خواستار اعدام او هستند فتح الله گولن، رئیس جماعت گولن است. در کنار این مردم ترکیه خواستار اعدام کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) هستند که با حمایت از PKK و جماعت گولن از ترور حمایت می کند. مردم ترکیه خواستار اعدام او هستند. ولی متأسفانه در ترکیه از سال 2004 مجازات اعدام برداشته شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان