انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  09:12   

مونسان: کردستان قابلیت تبدیل به پایتخت موسیقی کشور را دارد

سرویس کردستان- رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توانایی های کردستان در حوزه موسیقی، قابلیت ثبت در میراث ملی و تبدیل شدن به پایتخت موسیقی کشور را دارد.

به گزارش  کرد پرس، علی اصغر مونسان در حاشیه جشن بزرگ ویژه نوروز 98 در سنندج در گفت و گو با خبرنگاران  گفت: توانایی های موسیقی این استان می تواند در حوزه میراث ناملموس ثبت شود از آن به عنوان یک پتانسیل گردشگری استفاده کرد.

وی اضافه کرد: کردستان شایسته بهترین هاست و اگر در این خصوص لازم به انجام کاری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد این سازمان آن را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد.

معاون رئیس جمهور گفت: ستاد خدمات سفر استان ها از ماه ها پیش فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون زمینه مسافرت آرام و خاطره انگیز در اقصی نقاط کشور برای مسافران مهیا شده است.

مونسان افزود: آماده سازی اقدامات فعالیت ها در دو بخش میراث فرهنگی و آثار تاریخی انجام شده و در آن بر آداب و رسوم نقاط مختلف کشور تاکید شده است.

وی گفت: آداب و رسوم مختلف نوروز کشور ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران داشته و هر کدام از آنها پیام آور صلح و مودت و دوستی برای مردم جهان است.

وی اضافه کرد: این سازمان در نظر دارد در سال 98 دعوت کردن مردم را به دیدن زیبایی های غرب کشور از جمله کردسان را در یکی از برنامه های کاری خود قرار دهد.