انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  10:14   

بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه:

منطقه امن شمال سوریه باید به جای گروه های تروریستی امنیت ملت ترکیه و سوریه را تأمین کند

سرویس ترکیه - جلسه شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شب گذشته برگزار شد و بعد از 4.5 ساعت طی بیانیه ای عنوان شد: ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در صورتی مورد قبول واقع خواهد شد که به جای گروه های تروریستی تأمین امنیت ملت دو کشور را مدنظر قرار دهد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، جلسه شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شب گذشته در حالی برگزار شد که بعد از این جلسه 4.5 ساعته، این شورا طی بیانیه ای با تأکید بر تداوم عملیات های مبارزه با ترور عنوان کرد: تمام تحولات داخلی و خارجی که با امنیت ملی ترکیه مرتبط است، در دستور کار قرار گرفت. شورا بر تداوم مبارزات با تمامی گروه های تروریستی به خصوص جماعت گولن، PKK/YPG/PYD و همچنین گروه تروریستی داعش که بقا و امنیت ملی ترکیه را تهدید می کنند تأکید کرده و عزم راسخ و ثبات خود را در تداوم این راه مانند گذشته یادآوری کرده است.

همچنین در این بیانیه با اشاره به تحولات سوریه عنوان شد: ترکیه تلاش های خود را که برای تأمین امنیت و آرامش در سوریه به کار بسته است و همچنین اقداماتی را که برای پاکسازی تمام گروه های تروریستی در راستای تأمین اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه انجام داده است، ادامه خواهد داد. و به تلاش هایی که برای ایجاد کریدور ترور در مرزهای جنوبی ترکیه صورت می گیرد به هیچ عنوان اجازه نخواهد داد. ما انتظارات و مطالبات خود را برای تهیه قانون اساسی جدید سوریه که مطابق خواسته ملت این کشور بوده و همچنین انجام یک انتخابات آزاد را اعلام کرده ایم. ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در صورتی مورد قبول واقع خواهد شد که به جای گروه های تروریستی تأمین امنیت ملت دو کشور [سوریه و ترکیه] را مدنظر قرار دهد. تا زمانی که منبج و منطقه شرق فرات از گروه های تروریستی پاکسازی نشده است، تامین ثبات در منطقه و توقف موج های پناهندگی امکان پذیر نخواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان