انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  14:08   

مقام اتحادیه میهنی در شنگال:

ارتش عراق قصد اخراج کامل نیروهای وابسته به پ.ک.ک از شنگال را دارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در شنگال اعلام کرد که ارتش عراق در پی نشستی که در شنگال انجام داده، تصمیم به اخراج کلیه نیروهای مسلح غیرقانی و خارج از چارچوب نیروهای دولتی عراق، از شنگال گرفته است.

به گزارش کردپرس، حسین درمان در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که روز گذشته فرماندهان ارشد ارتش عراق به منظور بررسی وضعیت شنگال و درگیری های روی داده اخیر در این منطقه میان نیروهای ارتش و یگان های مدافع شنگال، وارد شنگال شده اند.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در شنگال افزود که بنا به اطلاعات منتشر شده از این نشست، ارتش عراق تصمیم به اخراج یگان های مدافع شنگال و کلیه نیروهای مسلح غیرقانونی و خارج از چارچوب نیروهای دولتی عراق از شنگال گرفته است.

وی همچنین گفت که ارتش عراق بازه زمانی مشخصی را برای خروج این نیروها از شنگال تعیین کرده و تأکید می کند که هیچ یک از نیروهای وابسته به پ.ک.ک، نمی توانند در شنگال بمانند.

حسین درمان همچنین گفت که در این نشست تصمیم به تشکیل اتاق عملیاتی ویژه توسط ارتش عراق در شنگال، به منظور کنترل و نظارت بر تحرکات کلیه نیروها، گرفته شده است.

مقام اتحادیه میهنی در شنگال اعلام کرد که پیش از وقوع درگیری میان یگان های مدافع شنگال و ارتش عراق، نشستی میان آنان و مقامات اتحادیه میهنی برگزار شده و یگان های مدافع شنگال خواستار برداشتن مرزهای رسمی میان شنگال و مناطق کردنشین سوریه شده اند و این مسئله واکنش تند ارتش عراق و درگیری های اخیر را به دنبال داشته است.

سایت خبری اس. ان. ان، همچنین به نقل از منابع خبری خود در منطقه گزارش داده که نیرویی از کردستان سوریه به منظور حمایت از یگان های مدافع شنگال با عبور از مرز عراق و سوریه وارد شنگال شده اند.