سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  19:08   

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه اعلام کرد:

در دیاربکر با روش های جدید دست به اکتشاف نفت زده ایم

سرویس ترکیه - فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به اکتشاف نفت در دیاربکر عنوان کرد: در منطقه عملیاتی "مرمر – 1" واقع در دیاربکر با شکافتن 3 هزار و 500 متر در زیر زمین برای اولین بار در تاریخ ترکیه با یک روش جدید دست به اکتشاف نفت زده ایم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری تایم ترک، فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به اکتشاف نفت در دیاربکر عنوان کرد: در چند سال اخیر به اکتشاف نفت و گاز طبیعی از ترکیه اهمیت فراوانی داده ایم. اگر وجود دارد آن را کشف خواهیم کرد. تلاش از ما تقدیر از پروردگار، در منطقه عملیاتی "مرمر – 1" واقع در دیاربکر با شکافتن 3 هزار و 500 متر زیر زمین به روش های جدید برای اولین بار در تاریخ ترکیه به این روش دست به اکتشاف نفت زده ایم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: دیگر در میان کشورهایی که به روش شکافتن هیدرولیک دست به اکتشاف نفت و تولید هیدروکربن می زنند، ترکیه نیز حضور دارد. از این به بعد به این روش دست به استخراج نفت خواهیم زد. استخراجی که از 3 هزار و 700 متر زیر زمین در این محدوده انجام خواهیم داد و روزانه به استخراج 200 بشکه نفت اقدام خواهیم کرد. این عمیق ترین چاه نفتی ما خواهد بود. مرمر – 1 دیاربکر اولین حوزه نفتی ترکیه خواهد بود. هدفمان حفر 50 چاه نفتی دیگر در این منطقه است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه