انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  22:52   

سفر عبدالمهدی به جنوب موصل برای پیگیری حادثه واژگونی کشتی در دجله

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق ضمن صدور فرمان تحقیق فوری در رابطه با کشته شدن ده ها سرنشین یک کشتی در پی واژگونی آن در رود دجله، برای اطلاع از جزئیات این حادیه راهی نینوا شد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی اعلام کرد که به دنبال کشته شدن ده ها نفر در شهر موصل، مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب عراق در پی واژگونی کشتی حامل آنها در رود دجله، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور راهی استان مذکور شد.

به گفته منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود، عبدالمهدی شامگاه امروز (پنج شنبه) وارد پایگاه نظامی قیاره در جنوب شهر موصل شده تا مسائل مربوط به حادثه واژگونی کشتی را از نزدیک پیگیری کند.

ساعتی پیش از آن نیز دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای تاکید کرده بود که وی با درد و اندوه حادثه واژگونی کشتی در رود دجله را دنبال می کند و دستور داده که نهادهای دولتی تمامی تلاش خود را به کار بگیرند، فرآیند امداد و نجات و جست و جوی افراد ناپدید شده ادامه یابد و برای درمان زخمی های این حادثه نیز کارکنان و مراکز پزشکی و امدادرسانی به حالت آماده باش درآیند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان و ملت عراق، دستور آغاز تحقیقات فوری و ارائه گزارش آن به وی ظرف 24 ساعت با هدف روشن شدن واقعیت و افشای عاملان حادثه واژگونی کشتی برای برقراری عدالت را نیز صادر کرده است.

این در حالی است که در روز تعطیلی جشن نوروز در سراسر عراق، در نتیجه واژگونی یک کشتی در شهر موصل هنگام حرکت به سوی جزیره توریستی ام الربیعین در رود دجله، دست کم 85 نفر جان خود را از دست دادند و شمار دیگری نیز همچنان ناپدید هستند.

برچسب‌ها:
#عراق
#موصل
#واژگونی کشتی
#دجله
#عبدالمهدی