انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  10:32   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 1/1/1398 در ترکیه

  • پیام پروین بولدان در جشن بزرگ نوروز دیاربکر: رجب طیب اردوغان باید از آنکارا این میدان را ببیند

پروین بولدان رئیس مشترک HDP که در میان صدها هزار تن در جشن بزرگ نوروزی 2019 دیاربکر سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: رجب طیب اردوغان باید از آنکارا این میدان را ببیند. درخواست صلح، فریاد آزادی و خشم از حصر را در این میدان ها ببینید.

  • بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه: منطقه امن شمال سوریه باید به جای گروه های تروریستی امنیت ملت ترکیه و سوریه را تأمین کند

جلسه شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شب گذشته برگزار شد و بعد از 4.5 ساعت طی بیانیه ای عنوان شد: ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در صورتی مورد قبول واقع خواهد شد که به جای گروه های تروریستی تأمین امنیت ملت دو کشور را مدنظر قرار دهد.

  • سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران: نیروهای مسلح ایران هیچ دخالتی در عملیات ارتش ترکیه علیه PKK ندارد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد نیروهای نظامی کشورمان هیچ دخالتی در عملیات نظامی ترکیه علیه PKK ندارد.

  • برگزاری جشن بزرگ نوروزی در قلعه وان ترکیه

امروز هزاران نفر از کردهای شرق ترکیه با تجمع در قلعه وان ترکیه در مراسم جشن نوروزی 2019 شرکت کرده و آتش نوروزی را با شعارهای حمایت از لیلا گوون، نماینده پارلمان ترکیه که نزدیک به 150 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد روشن کردند.

  • دولت باغچلی: نوروز عید ترک ها است

دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) که در توکات سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به عید نوروز عنوان کرد: نوروز عید ترک ها است.

  • وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه اعلام کرد: در دیاربکر با روش های جدید دست به اکتشاف نفت زده ایم

فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به اکتشاف نفت در دیاربکر عنوان کرد: در منطقه عملیاتی "مرمر – 1" واقع در دیاربکر با شکافتن 3 هزار و 500 متر در زیر زمین برای اولین بار در تاریخ ترکیه با یک روش جدید دست به اکتشاف نفت زده ایم.

برچسب‌ها:
#ترکیه