انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  11:10   

افزایش شمار جان باختگان حادثه کشتی در موصل به 100 تن/ ورود رئیس‌جمهور عراق به موصل برای پیگیری حادثه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت کشور عراق از افزایش شمار جان باختگان حادثه واژگونی کشتی در موصل به 100 خبر داده و رئیس جمهور عراق با قطع برنامه های نوروزی خود به منظور پیگیری حادثه وارد موصل شد.

به گزارش کردپرس، روز گذشته و در اولین روز سال 1398 خورشیدی و آغاز جشن های نوروزی، کشتی حامل 200 تن از افرادی که قصدبرگزاری جشن های نوروزی در منطقه تفریحی رود دجله را داشتند، واژگون شده و در پی این حادثه سرنشینان کشتی غرق شدند.

شبکه تلویزیونی کُردی زبان ان. آر. تی در این خصوص گزارش داد که امروز وزارت کشور عراق اعلام کرد که شمار جان باختگان این حادثه از 71 تن آمار اولیه به 100 نفر  از جمله 19 کودک و 61 زن، افزایش یافته است.

همچنین سایت خبری خندان به نقل از منابعی آگاه در دیوان ریاست جمهوری عراق، اعلام کرد که در پی این حادثه برهم صالح رئیس جمهور عراق که به منظور شرکت در برنامه های نوروزی در شهر سلیمانیه به سر می بُرد؛ با لغو این برنامه ها، به منظور پیگیری این حادثه وارد موصل شد.

وی پیشتر در پیامی همدردی خود با قربانیان این حادثه و بستگان آنان و مردم عراق را اعلام کرده و خواستار پیگیری حادثه و معرفی مقصران و عوامل روی دادن آن شده بود.

همچنین عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق نیز پس از این حادثه وارد موصل شده و سه روز عزای عمومی را در کشور اعلام و تأکید کرد که با عوامل این حادثه به شدت برخورد می شود.

ان. آر. تی گزارش داده که در رابطه با این حادثه تاکنون 9 نفر دستگیر شده اند.

همچنین دولت اقلیم کردستان ضمن ابراز همدردی در پی وقوع این حادثه آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دولت عراق و استان موصل برای رسیدگی به قربانیان حادثه اعلام کرده و وزارت بهداشت اقلیم نیز تعدادی آمبولانس را به همراه کادر درمانی به موصل اعزام کرده است.