انتشار:  جمعه 2 فروردین 1398  ::  13:16   

العربی الجدید به نقل از یک منبع آگاه:

نشست اخیر حزب دمکرات و اتحادیه میهنی بدون نتیجه باقی ماند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع در جریان گفت و گوهای میان دو حزب اصلی اقلیم کردستان تاکید کرد که نشست اخیر دو طرف بدون نتیجه باقی مانده است.

به گزارش کردپرس، روزنامه العربی الجدید چاپ لندن در شماره امروز (جمعه) خود از یک منبع نزدیک به گفت و گوهای میان احزاب اقلیم کردستان نقل کرد که نشست اخیر میان حزب دمکرات کردستان (پارتی) و اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) که سه شنبه گذشته برگزار شد، بدون نتیجه باقی مانده و توافق جدیدی در پی نداشته است.

منبع مذکور ضمن اعلام این که اتحادیه میهنی کردستان خواسته های زیادی در رابطه با مناصب مورد نظر خود در دولت جدید اقلیم کردستان به ویژه مناصب اجرایی مطرح کرده، تاکید کرد که این حزب با استناد به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر اقلیم، چنین مناصبی را حق خود می داند و خواستار امتيازات دیگری نیز شده که شامل مشاغل امنیتی برای صدها تن از هوادارانش در سلیمانیه به عنوان پایگاه اصلی خود می شود با این حال حزب دمکرات کردستان با بسیاری از این خواسته ها موافقت نکرد.

به گفته این منبع آگاه که نام وی فاش نشده، اختلافات کنونی میان حزب دمکرات به عنوان حزب پیروز انتخابات پارلمانی اخیر اقلیم کردستان و اتحادیه میهنی که در جایگاه دوم قرار گرفت، باعث می شود تشکیل دولت جدید اقلیم پس از گذشت نزدیک به شش ماه از برگزاری انتخابات همچنان دشوار باشد.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#تشکیل دولت
#حزب دمکرات
#اتحادیه میهنی